Víte, kdy je nutné přistoupit k výměně čelního skla?
Obsah textu
Dost možná jste i vy objevili na svém skle v nedávné době prasklinu. Může se zdát malá, ale dokud ji důkladně neprozkoumáte, nikdy nepřijdete na to, zda je pro vás nebezpečná či ne.
A na jaká kritéria si dát pozor? Sepsali jsme je pro vás do čtyř jednoduchých a přehledných bodů.
Změřte průměr praskliny a řiďte se číslem, které vám vyjde
Jestliže není její průměr větší než čtyři centimetry. Není obvykle nutné přistupovat k výměně, dobře vám poslouží i oprava čelního skla za pomoci scelování. Jejím prostřednictvím se nejdříve ze skla odstraní přebytečný vzduch a poškození se následně vyplní čirou pryskyřicí. Díky tomu, že má pryskyřice stejný index lomu jako sklo, není na první pohled vůbec poznat, že bylo sklo opravováno. Bohužel s prasklinou o průměru více než 4 centimetry budete muset čelní sklo kompletně vyměnit.
Co vám prozradí umístnění praskliny
Je-li umístnění poškození, kterému vaše autosklo čelí, blíže než 7 centimetrů k okraji, pak nad výměnou dlouho neváhejte. Je totiž velká šance, že se bude rozšiřovat, navíc narušuje celkovou pevnost celého dílu. U vzdálenějších prasklin opět postačí scelení.
Aby bylo skrz čelní sklo dobře vidět
Zároveň si také prohlédněte umístnění praskliny, a to nejlépe z vnitřku vozu. V žádném případě se nesmí nacházet v zorném poli řidiče. To by mohlo ohrozit vaši bezpečnost na cestách, protože i malé rozptýlení leckdy stačí k nehodě.
Jak je to se stářím praskliny
A ještě jednu věc si hlídejte – poškození totiž musíte objevit včas. Staré nebo zanedbané praskliny totiž díky zanesené špíně již scelením opravit nelze a vám tedy zbude jen kompletní výměna čelního skla. A kam pro tuto službu zamířit? Vyzkoušejte specialisty na Autosklosos.cz, kteří vám k výměně skla nabídnou i řadu bonusů navíc podle vašeho výběru. Například ozónovou dezinfekci vozu, naplnění klimatizace nebo bezplatné přezutí pneumatik.