Víte, kdy je nutné přistoupit k výměně čelního skla?

Dost možná jste i vy objevili na svém skle v nedávné době prasklinu. Může se zdát malá, ale dokud ji důkladně neprozkoumáte, nikdy nepřijdete na to, zda je pro vás nebezpečná či ne.

A na jaká kritéria si dát pozor? Sepsali jsme je pro vás do čtyř jednoduchých a přehledných bodů.

Změřte průměr praskliny a řiďte se číslem, které vám vyjde

Jestliže není její průměr větší než čtyři centimetry. Není obvykle nutné přistupovat k výměně, dobře vám poslouží i oprava čelního skla za pomoci scelování. Jejím prostřednictvím se nejdříve ze skla odstraní přebytečný vzduch a poškození se následně vyplní čirou pryskyřicí. Díky tomu, že má pryskyřice stejný index lomu jako sklo, není na první pohled vůbec poznat, že bylo sklo opravováno. Bohužel s prasklinou o průměru více než 4 centimetry budete muset čelní sklo kompletně vyměnit.

Co vám prozradí umístnění praskliny

Je-li umístnění poškození, kterému vaše autosklo čelí, blíže než 7 centimetrů k okraji, pak nad výměnou dlouho neváhejte. Je totiž velká šance, že se bude rozšiřovat, navíc narušuje celkovou pevnost celého dílu. U vzdálenějších prasklin opět postačí scelení.

Aby bylo skrz čelní sklo dobře vidět

Zároveň si také prohlédněte umístnění praskliny, a to nejlépe z vnitřku vozu. V žádném případě se nesmí nacházet v zorném poli řidiče. To by mohlo ohrozit vaši bezpečnost na cestách, protože i malé rozptýlení leckdy stačí k nehodě.

Jak je to se stářím praskliny

A ještě jednu věc si hlídejte – poškození totiž musíte objevit včas. Staré nebo zanedbané praskliny totiž díky zanesené špíně již scelením opravit nelze a vám tedy zbude jen kompletní výměna čelního skla. A kam pro tuto službu zamířit? Vyzkoušejte specialisty na Autosklosos.cz, kteří vám k výměně skla nabídnou i řadu bonusů navíc podle vašeho výběru. Například ozónovou dezinfekci vozu, naplnění klimatizace nebo bezplatné přezutí pneumatik.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *