Vybíráme tiskárnu do pracovny

Tvrzení, že v každé domácnosti je dnes počítač, není daleko od pravdy. Počítač je společník a počítač je zábava. A co hlavně? Je nutným pracovním prostředkem. Stále více roste obliba práce z domu, podnikání z místa bydliště nebo část týdne využíváme home office. Proto je třeba zařídit doma i pracovnu. A pracovna se neobejde bez laserové tiskárny.

Domácí pracovny jsou populární

Už jsme si zvykli na to, že část pracovních úkolů plníme doma, rádi využíváme home office nebo jen usedáme k počítači, který slouží jako relaxace. Není dne, abyste jej doma nezapnuli a není týdne, abyste nepotřebovali něco vytisknout.

Běžnou součástí našich interiérů se staly pracovní kouty nebo kompletně zařízené pracovny. Jakmile ji budete zařizovat, jednou z položek, které musíte vybrat, je tiskárna pro domácnost.

Vy ji potřebujete k práci, děti při plnění školních nebo studijních povinností. Dokud ji nemáte, neumíte si představit, jak moc bude vytížená.

Jak vybrat tiskárnu pro domácnost

Jste na začátku a musíte se seznámit s nabídkou na trhu a vlastnostmi jednotlivých zařízení. Pak je pečlivě porovnat a vybrat to řešení, které bude nejvíce vyhovovat režimu vaší domácnosti.

Před deseti nebo patnácti lety platilo pro výběr tiskárny jednoduché pravidlo. Laserové tiskárny se pořizovaly do firem a velkých kanceláří. Domácnosti a jednotlivci se vybavili inkoustovou tiskárnou. Pravidlo už dávno neplatí a mezi cenou laserové a inkoustové tiskárny je jen nepatrný rozdíl.

Konkurenční výhoda inkoustových tiskáren v podobě nízké pořizovací ceny už dávno zanikla. Dnes si můžete snadno vybrat levné laserové tiskárny s lepšími vlastnostmi, než mají tiskárny inkoustové.

Kdy se vyplatí inkoustová tiskárna

Inkoustová tiskárna tiskne díky desítkám miniaturních trysek umístěných na pohybující se tiskové hlavě. Ta s pomocí bzučení a vrčení stříká na papír potřebný obrázek nebo text. Díky inkoustové tiskárně vytisknete nádherné fotografie i v domácím prostředí.

Pokud plánujete tisknout doma větší množství fotografií, pak je inkoust vaší jasnou volbou. Inkoustové tiskárny bývají menší a jsou připraveny k tisku ihned po zapnutí. Náhradní náplně jsou dostupné za nízkou cenu.

Jejich nevýhodou je ale nízká rychlost tisku. Jakmile pošlete více stránek do tisku, můžete si stihnout i pohodlně uvařit kávu a sníst oběd. Stránky vznikají po centimetrech za hlučného chrastění.

Tato skutečnost při práci omezuje a zdržuje. Jsme velmi nervózní, když potřebujeme stihnout důležitou schůzku a materiály ještě nevyjely z tiskárny.

Stránka vytištěná inkoustem vypadá jinak než stránka vytištěná laserem. U inkoustu je patrné drobounké rozmazání a po čase barvy vyblednou. Výtisk je náchylný na vlhkost, snadno se rozmaže.

Na inkoustové tiskárně vychází jedna vytištěná stránka cenově dráž než stránka vytištěná na laserové tiskárně, a to i v případě černobílé tiskárny.

Kdy se vyplatí laserová tiskárna

Laserová tiskárna vám umí nabídnout nesrovnatelně rychlejší tisk. Pokud budete zapínat domácí tiskárnu častěji než jedenkrát týdně a vytisknete více než jednu nebo dvě strany, už by vaše volba měla směřovat k laserové tiskárně. Laserová tiskárna je cestou k velmi kvalitnímu výtisku. Barvy i ostrost písma vydrží desítky let.

Nevýhodou je větší velikost modelu a skutečnost, že tiskárna není připravena k okamžitému tisku. Potřebuje po zapnutí několik vteřin. Rovněž není možné vytisknout tak krásné fotografie, jako u inkoustu.

Laserová tiskárna je určená pro ty, kteří potřebují kvalitní, rychlý a levný tisk. A ušetřit můžete i při pořízení tiskárny. K dostání jsou repasované laserové tiskárny. Ty bývají třeba i o 70 % levnější než nové modely. Přitom jsou pečlivě zkontrolovány a důležité komponenty jsou vyměněny za nové. I na ně dostanete roční záruku.

Až budete vybírat domácí tiskárnu zvažte, jestli se nevyplatí připlatit několik stokorun navíc a získat multifunkční barevnou tiskárnu. Ta vám zajistí nejvyšší pohodlí při práci.

Autor: inComputer.cz – prodejce repasované výpočetní techniky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *