Vybíráme tiskárnu do pracovny

Tvrzení, že v každé domácnosti je dnes počítač, není daleko od pravdy. Počítač je společník a počítač je zábava. A co hlavně? Je nutným pracovním prostředkem. Stále více roste obliba práce z domu, podnikání z místa bydliště nebo část týdne využíváme home office. Proto je třeba zařídit doma i pracovnu. A pracovna se neobejde bez laserové tiskárny.

Domácí pracovny jsou populární

Už jsme si zvykli na to, že část pracovních úkolů plníme doma, rádi využíváme home office nebo jen usedáme k počítači, který slouží jako relaxace. Není dne, abyste jej doma nezapnuli a není týdne, abyste nepotřebovali něco vytisknout.

Běžnou součástí našich interiérů se staly pracovní kouty nebo kompletně zařízené pracovny. Jakmile ji budete zařizovat, jednou z položek, které musíte vybrat, je tiskárna pro domácnost.

Vy ji potřebujete k práci, děti při plnění školních nebo studijních povinností. Dokud ji nemáte, neumíte si představit, jak moc bude vytížená.

Jak vybrat tiskárnu pro domácnost

Jste na začátku a musíte se seznámit s nabídkou na trhu a vlastnostmi jednotlivých zařízení. Pak je pečlivě porovnat a vybrat to řešení, které bude nejvíce vyhovovat režimu vaší domácnosti.

Před deseti nebo patnácti lety platilo pro výběr tiskárny jednoduché pravidlo. Laserové tiskárny se pořizovaly do firem a velkých kanceláří. Domácnosti a jednotlivci se vybavili inkoustovou tiskárnou. Pravidlo už dávno neplatí a mezi cenou laserové a inkoustové tiskárny je jen nepatrný rozdíl.

Konkurenční výhoda inkoustových tiskáren v podobě nízké pořizovací ceny už dávno zanikla. Dnes si můžete snadno vybrat levné laserové tiskárny s lepšími vlastnostmi, než mají tiskárny inkoustové.

Kdy se vyplatí inkoustová tiskárna

Inkoustová tiskárna tiskne díky desítkám miniaturních trysek umístěných na pohybující se tiskové hlavě. Ta s pomocí bzučení a vrčení stříká na papír potřebný obrázek nebo text. Díky inkoustové tiskárně vytisknete nádherné fotografie i v domácím prostředí.

Pokud plánujete tisknout doma větší množství fotografií, pak je inkoust vaší jasnou volbou. Inkoustové tiskárny bývají menší a jsou připraveny k tisku ihned po zapnutí. Náhradní náplně jsou dostupné za nízkou cenu.

Jejich nevýhodou je ale nízká rychlost tisku. Jakmile pošlete více stránek do tisku, můžete si stihnout i pohodlně uvařit kávu a sníst oběd. Stránky vznikají po centimetrech za hlučného chrastění.

Tato skutečnost při práci omezuje a zdržuje. Jsme velmi nervózní, když potřebujeme stihnout důležitou schůzku a materiály ještě nevyjely z tiskárny.

Stránka vytištěná inkoustem vypadá jinak než stránka vytištěná laserem. U inkoustu je patrné drobounké rozmazání a po čase barvy vyblednou. Výtisk je náchylný na vlhkost, snadno se rozmaže.

Na inkoustové tiskárně vychází jedna vytištěná stránka cenově dráž než stránka vytištěná na laserové tiskárně, a to i v případě černobílé tiskárny.

Kdy se vyplatí laserová tiskárna

Laserová tiskárna vám umí nabídnout nesrovnatelně rychlejší tisk. Pokud budete zapínat domácí tiskárnu častěji než jedenkrát týdně a vytisknete více než jednu nebo dvě strany, už by vaše volba měla směřovat k laserové tiskárně. Laserová tiskárna je cestou k velmi kvalitnímu výtisku. Barvy i ostrost písma vydrží desítky let.

Nevýhodou je větší velikost modelu a skutečnost, že tiskárna není připravena k okamžitému tisku. Potřebuje po zapnutí několik vteřin. Rovněž není možné vytisknout tak krásné fotografie, jako u inkoustu.

Laserová tiskárna je určená pro ty, kteří potřebují kvalitní, rychlý a levný tisk. A ušetřit můžete i při pořízení tiskárny. K dostání jsou repasované laserové tiskárny. Ty bývají třeba i o 70 % levnější než nové modely. Přitom jsou pečlivě zkontrolovány a důležité komponenty jsou vyměněny za nové. I na ně dostanete roční záruku.

Až budete vybírat domácí tiskárnu zvažte, jestli se nevyplatí připlatit několik stokorun navíc a získat multifunkční barevnou tiskárnu. Ta vám zajistí nejvyšší pohodlí při práci.

Autor: inComputer.cz – prodejce repasované výpočetní techniky

3 komentáře: „Vybíráme tiskárnu do pracovny

 • 13.6.2020 (22:41)
  Trvalý odkaz

  Parádní tipy. My si domů nedávno pořídili laserovou tiskárnu a musím říct, že zatím naprostá spokojenost. Na občasný tisk dokumentů ideální. Docela ale teď uvažujeme, že bychom si domů pořídili ještě nějakou menší 3D tiskárnu. Manžel nedávno narazil na tuto stránku https://sharplayers.cz/kde-hledat-3d-modely-pro-tisk-v-roce-2020/ přes kterou se dá najít spousta různých 3D modelů na tisk. Pro některé z nich bychom určitě našli využití.

  Reagovat
 • 5.9.2020 (21:46)
  Trvalý odkaz

  My jsme se rozhodli nekupovat už klasickou tiskárnu. Moc často si totiž dokumenty netiskneme, přešli jsme na digitální 100% nomádství. Pro kamarády působíme divně, ale hodí se nám to do business plánu. Na tisk necháváme posílat pouze letáky a to nám dělají profíci z https://www.e-abctiskarna.cz/tisk/letak/ – mají dlouholeté zkušenosti a fakt boží kvalitu.

  Reagovat
 • 10.10.2020 (20:30)
  Trvalý odkaz

  Díky moc za super článek. To já hledala teď nedávno také nějaké to vybavení do kanceláře, protože jsme si pořizovali úplně novou… No a všechno klasicky hrozně drahý, tak jsem hledala a našla jsem web https://www.mujletak.cz , kde mají sběr všech letáků a našla jsem si tam nějaký na jedno elektro a tam nakoupila vše po slevách 🙂 Určitě se mrkněte holky…

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *