Jak chovat andulku aneb krátká příručka pro chovatele

Rozhodli jste se začít chovat andulky? Pak pro vás máme takovou krátkou příručku, kterou ocení nejen začínající chovatelé andulek, ale také ti, kteří jsou v chování andulek už zběhlí. Mezi Čechy se vyskytuje stále více chovatelů andulek, andulky jsou zkrátka stále více a více oblíbené a populární. Není se čemu divit, jedná se o milá, hezky zbarvená a společenská stvoření, s nimiž si dokonce můžeme i popovídat, pokud je tedy naučíme mluvit.

V případě, že se rozhodnete chovat andulku, je třeba si zjistit dostatečné množství informací o jejich chovu. Nikdy si nezjišťuje informace až ve chvíli, kdy si andulku přinesete domů, vždycky si všechno potřebné zjistěte zavčasu a s dostatečným předstihem.

Jak by měla vypadat klec a její vybavení

Andulka není nijak náročný papoušek. Nevyžaduje ke svému spokojenému životu velkou klec jako papoušek Ara, ideální je pro ni ptačí klec nižší a delší. Vyrobte si ji sami ze stavebnice Aluhobby, kdy složíte dohromady pár hliníkových profilů a součástek dle návodu.

Nicméně taková ptačí klec (nebo venkovní voliéra) by měla být vybavena dostatkem hraček. Andulky si velice rády hrají, proto na to nezapomínejte a do jejich klece jim pořiďte dostatečné množství hraček. Klec pak umístěte tam, kde nebude průvan, kde bude dostatek světla a kde nebude stát na přímém sluníčku.

Čím andulku krmit

Důležitou otázkou v chovu andulky je, jak či čím andulky krmit. Jak již bylo zmíněno, andulky nejsou nijak nároční tvorové, andulky se spokojí s obyčejným krmivem pro andulky, jež koupíte v obchodech či zverimexech. Milují hlavně směs prosa, nepohrdnou ani senegalským prosem v klasech. Jejich jídelníček jim zpestřete také sépiovou kostí, za kterou vám budou nesmírně vděčné.

Aby měly andulky dostatek jódu ve svém těle, doporučujeme do klece dát takzvanou jódovou kostku a minerální blok.

Jeden myslel na “Jak chovat andulku aneb krátká příručka pro chovatele

 • 14.10.2021 (12:59)
  Trvalý odkaz

  DOBRÝ DEN.
  PROSÍM VÁS POTŘEBUJI RADU.
  ANDULKA ODMÍTÁ ZOBAT Z KRMÍTKA.
  POKUD JI TAM POVĚSÍM KLAS,TAK ZOBE A TAKÉ MRKEV A JABLKO.
  KDYŽ SE PŘIBLÍŽÍ KE KRMÍTKU,TAK HO ZAČNE KONTROLOVAT,JAKKDYBY SE NĚČEHO BÁLA.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *