Za poznáním do Chorvatska – představujeme ostrov Korčula

Ostrov Korčula je možná nejznámější ostrov Jadranu. Právě patří mezi hlavní chlouby Chorvatska. Stejně jako ostatní chorvatské ostrovy nabízí kombinaci hornatého prostředí, množství zeleně, historických památek i čistých bílých pláží. Vyhledávaná je také pro bohatý podmořský život, který každoročně přiláká tisíce potápěčů.

Pokud ostrov Korčula navštívíte ve správný čas, narazíte i na jeden z mnoha místních tradičních festivalů. V tomto článku představíme nejoblíbenější turistické cíle Korčuly, jejíž návštěvu můžete spojit s pobytem na blízkém ostrově Hvar nebo poloostrově Peljšac.

Staré město na Korčule

Staré město patří k hlavním historickým památkám Korčuly. Procházky mezi starodávnou architekturou patří k tomu nejkrásnějšímu, co v Chorvatsku můžete zažít. Narazíte zde na mnoho tradičních obchůdků, které nabízí místní rukodělné výrobky. Ve Starém městě navštivte především městskou bránu s věží se zvonem, ze které si budete moci udělat nádherné fotografie. Po obvodu města jsou pak pozůstatky původních hradeb. Nejsou sice tak široké, jako ty v Záhřebu (nemůžete se po nich projít okolo města), ale rozhodně stojí za prohlídku. Na určitých místech navíc můžete sejít až k moři.

Celé Staré město stihnete projít během půl hodiny, a přesto narazíte na mnoho památek. Bohužel toto město není vhodné pro hendikepované turisty, protože se nenachází mnoho schodů a stoupání.

Potápěčské centrum Vela Luka

Během pěti dní můžete v potápěčském centru na Korčule absolvovat výcvik, který vás zasvětí do základů potápění. Ze zkušeností lidí, kteří služeb tohoto centra využili, vyplývá, že zde pracuje kvalifikovaný personál, který naučí potápět se každého. Bezpečí klientů je pro provozovatele vždy hlavní prioritou. S potápěním zde tak můžete začít vy i vaše děti.

Mečový tanec Moreska

Na Korčule můžete shlédnout pravidelné představení tanečníků s meči, které se nazývá Moreska. Budete tak svědky vzrušující podívané, ve které dojde i na nebezpečně vypadající kousky. Už jste někdy viděli jiskry odletující od mečů při souboji? Pokud ne, tento historický válečný tanec, který patří k historickým tradicím ostrova Korčula, vás určitě nadchne.

One thought on “Za poznáním do Chorvatska – představujeme ostrov Korčula

  • 24.6.2020 (20:15)
    Trvalý odkaz

    Chorvatsko mám hrozně ráda! 🙂 My letos dost přemýšlíme nad tím, že bychom se tam zajeli po dlouhé době zase podívat. Naposledy to byla docela dobrodružná dovolená, protože jsme spali pod stanem. Bylo to ale super. Ráda bych si to zopakovala. Jen teda tentokrát by to chtělo nějaký lepší spacák. Už jsem se tak předběžně po nějakých dívala a hodně se mi zalíbil jeden, který mají tady: https://www.sportcarp.cz/camping/spacaky/

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *