Zrychlete start podnikání s ready-made společností

Ready-made společnost je unikátním začátkem podnikání. Co všechno obnáší a v čem tkví jejich výhody?

Co je ready-made společnost

Ready-made je společnost, která standardně slouží svému účelu, tedy k podnikání. Právní forma podnikání může být libovolná.

Rozdíl v ready-made oproti klasické společnosti tkví v tom, že ready-made se v první fázi zakládá pouze za účelem dalšího prodeje. Jedná se o tzv. předzaloženou společnost. Hlavním důvodem pro její koupi je tak především úspora časů. Odpadne vám čas strávený na nejrůznějších úřadech.

S ready-made tak můžete začít podnikat prakticky okamžitě. Doporučit ji ke koupi tak lze i těm, kteří jednoduše nemohou nebo nechtějí čekat.

Stejně tak si ušetří kupující mnoho starostí. Při nákupu ready made není nutné se orientovat v aktuální legislativě a zákonitostmi s tím spojenými.

Opravdová ready-made nepodniká

Každou ready-made společnost je nutné zapsat do obchodního rejstříku. Z něj by zároveň mělo vždy být patrno, že takováto společnost nikdy nevyvíjela žádnou činnost. Podnikat s ní tedy reálně začne až nový majitel, který si ji koupí.

Standardem je i to, že ready-made společnost má splacený základní kapitál v příslušné výši. Předzaložená společnost splňuje i další náležitosti: má název, své vlastní sídlo, disponuje platným identifikačním číslem a má určeného jednatele.

Standardem je vydávat proto certifikáty o bezdlužnosti, čímž dostává budoucí majitel záruku, že nebude muset později řešit případné závazky z minulých dob.

Varovným znamením nepříliš seriózního jednání společnosti nabízející ready-made je obvykle příliš nízká cena. V průměru začínají současné ceny společností s ručením omezeným a akciových společností na 10 000 Kč. Levnější ready-made by ve vás tak měla vybudit podezření a varovat před koupí, která by vám později mohla značně zkomplikovat život.

Jen v Česku působí takovýchto prodejců ready made několik desítek. Je proto nutné se mít na pozoru a svěřit se výhradně do rukou seriózních obchodníků.

Jak probíhá prodej ready-made společnosti

Zpravidla je možné celý proces převodu dojednat již během první schůzky. Budoucí majitel by si měl v první řadě zvolit konkrétní společnost.

Dále je nutné v ní určit osoby, které budou v roli společníků. Dále by si měl budoucí podnikatel rozhodnout o předmětu podnikání. Navíc je nutné rozvrhnout role statutárních orgánů, tj. jmenovat jednatele, členy představenstva atd.

V rámci převodu je možno dále přizpůsobit ready-made firmy konkrétním potřebám, tedy například vyřešit koncesovanou živnost, případně jmenovat prokuristu. Na přání je rovněž možné změnit název, sídlo a další údaje.

Prakticky je pak nutné převést v plné výši obchodní podíl, jmenovat nového jednatele, přepsat informace v obchodním rejstříku a zaplatit notářské poplatky. Více na stránkách parkerhill.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *