Anglicky za 30 dní – pravda nebo mýtus?

Na internetu se občas můžete setkat s nabídkami a reklamami na jazykové rychlokurzy. Anglicky za 30 dní, Mluvte plynule anglicky už za měsíc a tak podobně. Všechny kurzy jsou na podobném principu – slibují skvělé výsledky za velmi krátkou dobu. Zázraky se sice dějí, ale pravidlem to rozhodně není.

Takže vám řekneme rovnou – je to mýtus. Za velmi intenzivní měsíc zvládnete maximálně načerpat velmi základní slovní zásobu, výslovnost a nejjednodušší gramatiku. Jak je to s učením jazyka ve skutečnosti? Jaký kurz angličtiny je pro vás ten pravý? Čtěte dále a my se vám na tyto otázky pokusíme odpovědět.

Motivace je klíčová

Předpokládáme, že pokud se chcete naučit anglicky rychle, motivace vám nechybí. Počítejte však s tím, že jakmile odpadne takzvané „počáteční nadšení“, odhodlat se chodit do kurzu angličtiny bude stále těžší a těžší.

Nečekejte proto na zahájení semestru. Pokud se anglicky opravdu chcete naučit, můžete začít kdykoliv během roku. Dávejte si raději menší a splnitelné cíle, které vás budou motivovat pokračovat stále dál. A nebojte se odměnit za perfektní zvládnutí nového času nebo slovní zásoby!

Jak dlouho to trvá a proč je důležité nepřestávat

Často k nám studenti chodí s prosbou o přerušení kurzu, protože jsou vytížení, potřebují pauzu nebo odjíždí na pracovní pobyt na pár měsíců. Nikoho nemůžeme k pokračování nutit, ale snažíme se všem vysvětlit, že jakmile výuku angličtiny přerušíte, reálně hrozí, že vědomosti ztratíte.

Odborníci říkají, že pokud to s jazykem myslíte opravdu vážně, je nutné vydržet minimálně tři roky! Nejideálnější porce jazyka je u dospělých minimálně 30 minut dvakrát týdně. Když na nějakou dobu vynecháte, tak se zase vrátíte zpět. Takže jeden krok dopředu, dva zpátky. A to je škoda ne?

Sami nebo ve skupině?

Zodpovědět tuto otázku je opravdu obtížné. Záleží totiž na celé řadě faktorů. Základem je, abyste jazykový kurz angličtiny navštěvovali, v jaké formě záleží především na vaší povaze a cíli.

Pokud se potřebujete připravit na nějakou zkoušku nebo certifikát, je lepší chodit do individuálních kurzů, kde se lektor může věnovat jen tomu, co zrovna potřebujete a nemusíte se přizpůsobovat tempu ostatních.

Pokud ale nejlépe pracujete ve skupině a přítomnost ostatních vás motivuje, určitě jděte do kurzů skupinových, které se často stávají i společenskou záležitostí (a když se složení lidí ve skupince opravdu podaří, naši studenti chodí po lekcích na víno nebo pivo).

Kultura, cestování, filmy

Máme pro vás také důležitý tip na závěr. Neomezujte se v učení jazyka pouze na jazykové kurzy. Jestli chcete angličtinu opravdu umět, je důležité ji také zažívat. Cestujte, ochutnávejte, čtěte, sledujte seriály a filmy s titulky. Zkrátka se angličtinou obklopte. Jakmile to bude běžnou součástí vašeho života, uvidíte, že vám to učení jde nějak líp!

Angličtina otevírá brány do světa a bez ní to jde v dnešní době těžko. Tak napište nebo zavolejte do Jazykové školy PELICAN a rovnou si zajistěte místo v našich kurzech!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *