4 tipy, jak vybrat náramek z minerálů

Vybírat šperky, které mají být darem, není zrovna snadné. Většina lidí si není jistá tím, jestli se trefí do vkusu, jestli to bude daný člověk nosit nebo jestli se to bude líbit aspoň natolik, aby se to vystavilo na polici. Existuje ale jeden druh šperku, se kterým zabodujete prakticky kdykoliv. Jsou jím náramky z minerálů, které sluší jak ženám, tak mužům. A i když se od pradávna věří, že právě minerály mají nějaký pozitivní dopad na lidskou psychiku nebo vlastnosti člověka, dnes je to především stylový módní doplněk, který můžete vybrat na základě několika tipů.

Pro koho má být šperk určený?

Vůbec největší roli má to, pro koho šperk vlastně kupujete. Je to pro rodiče? Nebo pro partnerku/partnera? Nebo to má být dárek právě pro oba z páru? Podle toho se odvíjejte jak v případě velikost, tak celkového designu.

Poradit mohou kameny

Náramky jsou tvořeny minerálními kameny, z nichž každý má nějaké konkrétní vlastnosti. Zatímco některý umí přitáhnout lásku, druhý zase napomáhá k rozhodování se. Dokonce se ví, jaké minerály pasují k jakému znamení čili pokud víte, v jakém znamení zvěrokruhu se obdarovaný narodil, máte vlastně vyhráno. Postupovat můžete podle toho.

Jakého je náramek zpracování?

Stejně jako při výběru jiného druhu šperku, i v tomto případě platí, že svou pozornost soustřeďujte na kvalitu zpracování. I když je pravdou, že laické oko pozná kvalitu od šmuku poměrně těžce, odborníci doporučují sázet na ruční, lokální výrobu. Ta je podle nich vždycky sázkou na jistotu.

Volte podle symbolu

Mnohé náramky z minerálů v nabídce e-shopů mají i nejrůznější symboly. Srdce, stromy, otisky končetin, andělé nebo andělská křídla. Je to pro mnohé jenom okrasný prvek, pro jiné to může být symbol něčeho, co se událo v jejich životě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *