Odpad či přebytečný materiál má i další využití. Pomocí lisování z něj vytvoříte celou řadu produktů

Během výroby se obvykle nevyhnete hromadění odpadu nebo přebytečného materiálu. Ten je však možné ve většině případů opětovně využít a vytvořit z něj zcela nový produkt. Jednoduché řešení nabízí lisování, s jehož pomocí můžete vyrobit vše od briket až po nové díly využitelné v automobilovém průmyslu. Fantazii se meze nekladou, a proto lze tuto technologii použít napříč odvětvími.

Lisování a tvarování lze využít ve všech odvětvích

Každé odvětví má své specifické způsoby výroby, jež většinou není možné jakkoliv nahradit. Narazíte ale i na postupy, které se využívají téměř ve všech provozech. Jedním z nich je lisování či tvarování, jež má své použité při výrobě široké škály produktů. Jeho velkou výhodou je především nízká náročnost a rychlost, díky čemuž lze přeskočit hned několik výrobních kroků.

V souvislosti s tím je velmi oblíbené i takzvané briketování, které lze využít jak při primární, tak i vedlejší výrobě. Mezi typické provozy, kde je lisování hojně užíváno, se řadí například dřevozpracující průmysl či stavebnictví. Běžnou součástí výroby je však i v automobilovém průmyslu nebo letectví – zde je využíváno nejen lisování, ale i tvarování různého typu materiálu.

Zpracovat můžete i přebytečný materiál či odpad

Pokud při výrobě dochází k tvorbě odpadu, což je časté právě při zpracování dřeva, je možné jej opětovně využít. Velká část firem totiž přistupuje k drcení odpadu a jeho lisování, díky čemuž mohou za poměrně nízkých nákladů vyrábět další produkty. Řešení na míru vašemu provozu vám pomůže navrhnout firma ADAMIK COMPANY, jež se specializuje na zpracování odpadu a technologie lisování. V rámci nezávazné poptávky vám vytvoří návrh odpovídající vašim prostorám a výrobním kapacitám. Následně vám dokáže zajistit montáž strojů a také zaškolení jejich obsluhy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *