Kvalitní kuchyňské nože pro šikovné muže

Už dávno neplatí předsudky, že muži nepatří do kuchyně. Naopak, když si vzpomenete, od koho vám jako malým chutnalo například pečené nebo grilované maso nejvíce? Zpravidla odpověď bude „od táty“. Muži mají rádi kvalitní nástroje nejen v dílně, ale i v kuchyni a základním nástrojem při vaření je kuchyňský nůž. Kvalitním kuchyňským nožem ostrým jako břitva, pro krájení i prorostlého masa jako po másle, uděláte radost snad každému muži, kterého baví vaření.

Jaký kuchyňský nůž pro muže?

Základní výbavu nožů v každé kuchyni tvoří univerzální šéfkuchařský nůž, který je vhodný takřka na krájení všech surovin. Byť je možné s ním nakrájet takřka cokoliv, tak rozhodně stojí za to mít ve své kuchyni další specializované kuchyňské nože. Specializované kuchyňské nože, jak z jejich názvu napovídá, se specializují na krájení určité suroviny. Zaměření nože odpovídá i tvar a délka jeho čepele, aby byl mistr v krájení dané suroviny. Jednoznačnými příklady mohou být:

Kuchyňské nože na maso

Muži jsou přeborníci v přípravě nejen grilovaného, ale i pečeného masa, a proto by jim neměl chybět specializovaný nůž na maso. Nůž na maso se vyznačuje dlouhou čepelí s menší šířkou. S tímto tvarem nakrájíte nejen menší kusy drůbežího, ale i velké kusy hovězího či vepřového masa na dokonalé pláty.

Kuchyňské nože na pečivo

Dalším typem specializovaných nožů jsou nože na chleba a pečivo, které jako jedny z mála nemají klasické rovné ostří, ale zoubkované. Zoubkované ostří projíždí při krájení čerstvého křupavého, křehkého i staršího tvrdého chleba a pečiva jako po másle. Čerstvé pečivo již nebude u vás doma po rozkrojení vypadat pomačkaně a potrhaně, jako byste ho spíše nastříhali tupými nůžkami.

Kde pořídit ostré kuchyňské nože jako břitva?

Až ze vzdálené Číny a konkrétně z čínského města nožů Yangjiang, ve kterém se vyrábí kuchyňské nože již celá staletí. Um místních mistrů nožířů je předáván z generace na generaci. K nám do České republiky dováží samotný výrobce XinZuo své prémiové kuchyňské nože XinZuo a HEZHEN s ruční výrobou a čepelí z prémiové damaškové nebo německé oceli. Kuchyňské nože XinZuo můžete zakoupit v oficiálním internetovém obchodu XinZuo.cz s 3letou zárukou, dopravou po ČR zdarma a možností vrácení do 30 dní. Navíc jako dárek ke každému noži dostanete voucher na jedno profesionální broušení zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *