Jaké vybrat WC?

WC je nejintimnější a nejmenší částí našeho bydlení, avšak má pro nás obrovský význam, chodíme tam několikrát za den. Její zařizování bychom neměli podcenit, vybavení by mělo odpovídat našim nárokům a potřebám, důležité je také pohodlí. Je zde kladen velký důraz na maximální čistotu, hygienu, snadnou údržbu a praktičnost. Při výběru si proto všímejte technického provedení i použitého materiálu. Zaměřte se také na jeho estetickou stránku, záchod by měl být pěkný, aby nerušil vzhled místnosti. Záleží jen na Vás, jaké toaletě dáte přednost, zda kombinované, stojací či závěsné. Všechny mají své výhody i nevýhody.

Závěsné WC mísy jsou moderní, praktické a velmi hygienické, lépe se udržují, usnadňují úklid. Díky zavěšení zůstává volný prostor pod mísou, dobře se tady umývá podlaha a nedochází tak k usazování nečistot, bakterií a špíny, jako je tomu u stojících WC. Zaberou méně místa, můžete si u nich zvolit, v jaké výšce nad zemí je chcete nainstalovat, což ocení především senioři, méně pohybliví lidé či rodiče malých dětí. Velkou výhodou je jejich tichý provoz, splachovací nádržka a trubky jsou totiž ukryté ve zdi, což působí elegantnějším dojmem, neboť vidět jde pouze mísa a tlačítkový systém splachování. Ten je mimochodem velmi úsporný, co se spotřeby vody týká, díky možnosti dvojího spláchnutí ušetříte peníze.

Stojací WC mísy jsou klasickým druhem toalet, který se používá už řadu let. Instalují se na podlahu, všímejte si, zda má hluboké či ploché splachování, tvaru mísy i typu vodních výpustí. Špatný tvar totiž neumožní rovnoměrný oplach a může tak docházet k usazování nečistot. Jsou levnější než závěsné WC, avšak udržet je v čistotě bývá obtížnější, úklid kolem prostoru „nohy“ WC je složitější, vyžaduje více času i úsilí. Díky oddělené nádržce je přístupnost k jejím ventilům daleko snazší, v případě rozbití ji lze lehce vyměnit.

Cenově nejlépe vychází WC kombi klozety, u kterých je mísa a nádržka spojena v jeden celek.

Zvolte si WC podle Vašich představ, výběr je opravdu široký.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *