4 tipy, jak vybrat správnou hračku pro vaše dítě

Děti ke svému správnému rozvoji potřebují dostatek podnětů. Jedněmi z nich jsou i hračky, které nejsou určené pouze k zábavě. Právě proto je nutné si dát na jejich výběru zaležet, což může být někdy i pořádně složité. Vyzkoušet můžete tyto 4 tipy, se kterými už nešlápnete vedle.

1. Hračky vybírejte podle věku

Jakoukoli hračku byste měli vybírat především podle věku dítěte. To si tak s ní bude schopné hrát a zároveň bude rozvíjet všechny potřebné dovednosti a schopnosti. Největší rozdíly v hračkách jsou především u menších dětí, které nejsou zpočátku schopné hrát si s komplexnějšími hračkami nebo plnit složitější úkoly. Například takové hračky pro miminka jsou uzpůsobené k tomu, aby dítě mohlo postupně rozvíjet všechny své smysly.

2. Zaměřte se na multifunkční hračky

Pro děti od jednoho roku jsou vhodnější hračky, které dokážou plnit více funkcí. Dítě díky nim může rozvíjet i více schopností a dovedností, což samozřejmě přispívá k jeho zdravému vývoji. Velké oblibě se v současnosti těší takzvané interaktivní hračky, které děti nutí být zvídavější, využívat logické myšlení a učit se řešit různé problémy.

3. S hračkami to nepřehánějte

I u hraček platí pravidlo, že méně je někdy více. Obecně se nevyplácí dětem kupovat desítky hraček najednou. Proč? Děti si totiž s takovým velkým množstvím hraček hrát nebudou a ani nevyužijí jejich skutečný potenciál. Mnohem lepší je počet hráček dávkovat postupně a dávat je vaší ratolesti v pravidelných intervalech. Dítě tak bude mít dostatek času na to hračku poznat a pořádně ji prozkoumat.

4. Bezpečnost je nejdůležitější

Při nákupu hraček byste měli dbát především na bezpečnost. Stačí menší chyba při výrobě či špatně použité materiály a neštěstí je na světě. Právě proto si dejte pozor, kde hračky nakupujete. Kvalitní a nezávadné hračky by měly disponovat speciální certifikací, která vám zaručí, že si vaše dítě bude hrát s doopravdy bezpečnou hračkou. Bezpečnost je důležitá především u hraček pro miminka, které by měly odpovídat těm nejpřísnějším kritériím.

Jeden myslel na “4 tipy, jak vybrat správnou hračku pro vaše dítě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *