6 bylinek, které by neměly chybět ve vaší domácí lékárně

V dnešním moderním světě se stále více lidí vrací k tradiční medicíně a oceňuje sílu přírodních léčebných metod. Velkými pomocníky vám budou i bylinky, které dokážou řešit neduhy i zdravotní problémy. Doma si tak můžete vytvořit vlastní bylinou lékárničku pro každou příležitost. Pojďte se s námi podívat hned na 6 bylinek, které by u vás doma určitě neměly chybět.

1.      Heřmánek

Heřmánek je jednou z nejoblíbenějších léčivých bylin. Jeho účinky jsou především uklidňující a protizánětlivé. Heřmánek je ideální pro přípravu čaje, který pomáhá uklidnit nervový systém a podporuje spánek. Nabízí ho téměř každý e-shop s bylinkami, díky čemuž jej můžete snadno a rychle doplnit do své domácí lékárny.

2.      Měsíček lékařský

Další důležitou bylinkou je měsíček. Ten je známý svými protizánětlivými, hojivými a antimikrobiálními vlastnostmi. Je ideální pro ošetření menších řezných ran a popálenin.

3.      Kopřiva

Kopřiva je bohatá na vitamíny a minerální látky, přičemž díky svým detoxikačním vlastnostem je oblíbená hlavně v bylinkových čajích. Známá je také pro své protizánětlivé účinky, jež pomáhají při potížích s klouby a revmatem.

4.      Meduňka lékařská

Meduňka je známá svým uklidňujícím účinkem na nervový systém. Její extrakt je často používán k léčbě úzkostných stavů, nespavosti a stresu. Kromě toho podporuje i trávení a zmírňuje křeče.

5.      Šalvěj lékařská

V domácí lékárničce by neměla chybět ani šalvěj, jež je známá svými protizánětlivými a antioxidačními vlastnostmi. Šalvějový čaj pomáhá například při bolestech v krku, zánětech dásní a aftách. Zároveň podporuje trávení a zmírňuje pocení.

6.      Zázvor

Zázvor je využíván pro své protizánětlivé vlastnosti. Účinný je hlavně při léčbě nachlazení, chřipky, bolesti hlavy, nevolnosti a zažívacích potíží.

Když už víte, jaké bylinky zařadit do své domácí lékárničky, můžete vyrazit do kamenného obchodu, nebo vše potřebné pořídit online. S tím vám pomůže i e-shop Slezské bylinářství, jež nabízí široký sortiment bylin a čajů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *