Za bolavými klouby může stát i nedostatek kolagenu. Jak můžete svému tělu dodat?

Téměř každého po překročení určité věkové hranice začnou trápit bolesti kloubů. I takovým problémům však lze jednoduše předcházet, a to nejen pravidelným pohybem, ale i dostatečnou výživou. Nejdůležitější je v tomto ohledu kolagen, bez nějž se nemohou regenerovat nejen klouby, ale i naše pokožka. Jeho prostřednictvím tak můžete pomoci nejen svému zdraví, ale i mladistvému vzhledu.

Nedostatek kolagenu trápí čím dál tím více lidí

Bolesti kloubů se řadí mezi jedny z nejčastějších zdravotních problémů, s nimiž se potýká velká část populace, a to i ve středním věku. I když se objeví první příznaky takových bolestí, není třeba hned zoufat. Obtíží se totiž můžete zbavit pravidelným pohybem, ale i správnou výživou. Ta by primárně měla obsahovat kolagen, který výrazně přispívá ke kvalitě kloubů a předchází jejich předčasnému opotřebení.

Běžně je kolagen na klouby přítomný v celé řadě potravin, ale i doplňků stravy. S největším obsahem kolagenu se mohou pochlubit tučné ryby nebo vajíčka. Existuje však celá řada zdrojů kolagenu, které nelze přímo konzumovat, ale dokážou přispět k rychlejší tvorbě kolagenu – jedná se například o mořské řasy či žraločí chrupavku. Pokud se navíc věnujete pravidelně sportovním aktivitám, měla by pro vás být důležitá pořádná regenerace, díky čemuž můžete předcházet i celé řadě zranění.

Pomoci vám mohou účinné doplňky stravy

Jen málokomu se podaří připravit jídelníček, jež by dokázal našemu organismu dodat veškeré důležité vitamíny, minerály a další látky. V takovou chvíli přichází na řadu doplňky stravy, s jejichž pomocí jednoduše nakopnete svůj imunitní systém a dodáte tělu vše potřebné. Vybírat můžete z široké škály komplexních doplňků, které má ve své nabídce například e-shop Salutem Phrama. U něj nakoupíte téměř vše od základních doplňků stravy až po prémiové produkty vyrobené z vysoce kvalitních surovin a látek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *