Úspěšná realizace potrubí vyžaduje kvalitní materiál. Z čeho všeho lze vybírat?

Stavba a realizace prakticky čehokoliv vyžaduje trpělivost a také pečlivost, pokud však nebudete mít po ruce kvalitní materiál, můžete se s úspěchem rozloučit. Špatné zpracování jednotlivých částí a jejich nízká odolnost se dříve či později negativně projeví. Jednou z nejsložitějších je v tomto ohledu realizace potrubí, u níž je obezřetnost na místě. Z jaké nabídky materiálu lze vybírat?

Základem potrubí jsou kvalitní příruby

Úspěšná realizace potrubí stojí nejen na tom, zda se vám podaří najít odolné ocelové trubky, ale především na pevnosti a odolnosti jejich spojů. O ně se postarají příruby, které mohou mít hned několik podob. Každopádně je vždy nutné věnovat pozornost jejich zpracování a vlastnostem, díky čemuž se budete moci spolehnout na jejich odolnost vůči vnějším a ostatním vlivům.

Během realizace je navíc nutné myslet na to, aby byla každá příruba přístupná v souvislosti s její pravidelnou údržbou. Příruby se přitom od sebe mohou lišit nejen ve svých rozměrech, ale i zpracováním. Nejčastěji se setkáte s:

  • Krkové příruby – jsou využívány během montáži, kdy se přivaří přímo na trubku,
  • Ploché příruby – hodí se spíše ke spojům, u nichž není vyžadován velký tlak,
  • Zaslepovací příruby – není je třeba přivařovat, jelikož je u nich využit závit,
  • Točivé příruby – jsou vhodné pro dočasná potrubí či potrubí, jejichž díly jsou často rozebírány,
  • Závitové příruby – k upevnění je využit závit, a ne klasické přivaření.

Za kvalitou materiálu stojí vždy dodavatel

Pokud potřebujete materiál spojený s montáží a realizací potrubí dodávat ve větším množství, je na místě hledat kvalitního dodavatele. Jedině tak se můžete spolehnout na to, že nakoupený materiál bude prvotřídní kvality. Jedním z ověřených dodavatelů je například firma General trading gate CZ, která má ve své nabídce nejen příruby a trubky, ale i T kus, trubkové přechody, trubková dna či trubkové oblouky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *