Laminární boxy jsou důležitou součástí každé laboratoře. Jejich prostřednictvím lze dosáhnout zcela sterilního prostředí

Jakákoliv laboratorní práce vyžaduje přesnost a také odpovídající prostředí. To by mělo být navíc zcela čisté a zbavené veškerých mikroorganismů, které by mohly mít vliv na práci uvnitř laboratoře. S technologickým pokrokem lze takového stavu jednoduše dosáhnout. V tomto ohledu se mezi nejvyužívanější technologie řadí takzvané laminární boxy určené pro ochranu před kontaminací částicemi či bakteriemi.

Prvotřídní laboratorní vybavení a sterilní prostředí

Práce v laboratoři podléhá celé řadě pravidel a postupů, které je nutné přísně dodržovat. V opačném případě může přijít veškerá práce vniveč a případné výzkumy ztratí na váze. Právě proto je třeba dbát na dostatečnou sterilizaci prostředí, díky čemuž se vyhnete kontaminaci vzorků nechtěnými částicemi či bakteriemi. Sterilní prostředí je však nutné i při výrobě některých produktů, a to zejména v elektroprůmyslu.

Pro dosažení čistého prostředí bez rizika kontaminace nabízí vhodné řešení laminární box, o jehož montáž se zpravidla postará specializovaná firma. Samotné zařízení funguje tak, že efektivně filtruje vzduch uvnitř boxu prostřednictvím speciálně upravených filtrů a HEPA filtrů. Výsledkem je sterilní prostředí bez jakýchkoliv částic, mikroorganismů či bakterií. Běžně se s ním lze setkat nejen v laboratořích, ale i v rámci elektroprůmyslu.

Kvalita je u laminárních boxů stěžejní

Čistota a míra sterilizace prostředí se odvíjí i od toho, jak kvalitně jsou laminární boxy zpracovány. Obvykle se kvalita odvíjí od dodavatele boxů, jichž v ČR republice působí jen pár. Jednou z nich je i firma Labox, jež je předním výrobcem laminárních boxů a dalších technologií pro čisté prostory. V nabídce jejích služeb tak narazíte nejen na prodej zmíněných boxů, ale i jejich servis a profesionální údržbu. Tu poskytuje i u jiných technologií, včetně vzduchotechniky, tepelné techniky či inkubátorů.

Zdroj obrazové přílohy: web inzerenta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *