Barevné čočky se těší velké oblibě. Jak na jejich výběr a na co si dát pozor?

Mezi módními trendy v současnosti narazíte nejen na nejnovější kousky oblečení, ale i barevné čočky. Ty už se dávno nenosí pouze na karnevaly či party, ale pro velkou část lidí se stávají součástí jejich života. V mnohých případech ani nepoznáte, že daná osoba má čočky na sobě. Nosit je přitom mohou jak lidé, kteří mají problémy se zrakem, tak i uživatelé bez očních vad.

Barevných čoček existuje více druhů

Doby, kdy existovalo jen pár výrobců barevných čoček a vy si mohli vybrat jen z pár základních modelů, jsou již dávno pryč. Naopak teď na trhu narazíte na opravdu širokou nabídku barevných čoček, které se od sebe liší svými vlastnostmi a kvalitou. To však neznamená, že by i levné barevné čočky byly horší nežli dražší kousky – v ceně může hrát roli i značka.

Každopádně je dobré investovat právě do kvality, jelikož špatný výběr čoček by mohl vést i k poranění vašeho oka. U většiny ověřených prodejců již můžete vybírat pouze z barevných čoček, které jsou odzkoušené a disponují potřebnými certifikáty. Zároveň si můžete zvolit, zda budete chtít dioptrické nebo nedioptrické čočky. Nabídka je rozmanitá i u krytí, kdy je možné vybírat z pouze tónovacích čoček, nebo krycích barevných čoček.

Před použitím čoček se dostatečně informujte

Jak již bylo řečeno, barevné čočky byste si měli kupovat pouze u ověřených prodejců. Jedním z nich je u nás e-shop Top Crazy, jež se v tomto odvětví pohybuje už několik let. V jeho sortimentu narazíte na celou řadu barevných čoček od kvalitních výrobců, ale i potřebné příslušenství.

Počítat můžete i s odbornou poradnou, kde vám pomohou s výběrem čoček, nebo vám poradí s jejich aplikací a péčí, která zahrnuje jejich pravidelné čištění a správné uchovávání. Poradit se můžete i ohledně výběru dioptrických barevných čoček, u nichž může být volba trochu složitější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *