Nový rok – náhled do historie a obdarování prvních občánků roku 2016

Starý rok se přehoupl do nového a začínáme si zvykat na psaní číslovky 2016. Podle gregoriánského kalendáře, kterým se řídí většina zemí, připadá Nový rok v České republice na 1. ledna. Jedná se tzv. solární kalendář, to znamená, že určování dne závisí na vzájemném pohybu Slunce a Země. Gregoriánský kalendář byl vyroben v roce 1582 papežem Řehořem XIII. Jeho předchůdcem byl kalendář juliánský vytvořený Juliem Caesarem, jenž trpěl mnohými nedostatky a nepřesnostmi oproti astronomické skutečnosti. To vyústilo v mnohem větší popularitu gregoriánského kalendáře, i když i ten se potýkal s poměrně velkými problémy při prvotních pokusech o zavedení, neboť lidé změny nechápali a bouřili se proti nim. V Českých zemích se podařilo reformu prosadit až s dvouletým zpožděním v roce 1584. Pravoslavné země slaví počátek Nového roku až 14. ledna, protože jsou stále ovlivňovány juliánským kalendářem.

S příchodem Nového roku jsou neoddělitelně spojeny bujaré oslavy, ohňostroje a blahopřejné novoročenky. Za stále oblíbenější tradici je považováno obdarování prvních novorozenců v Novém roce. Někdy se miminko narodí pár minut po půlnoci, jindy až za několik hodin. Zastupitelé a primátoři měst obvykle věnují prvním miminkům zlatý šperk s přívěskem zvěrokruhu, zlatý dukát, zlatou pamětní medaili nebo také šek. Dary se město od města liší a jsou většinou chápány jako symbolické poděkování rodičům, kteří se zapříčinili o zajištění stabilní populace a příští generace.

Pokud i vy toužíte po miminku a všech radostech s ním spojenými a dlouhodobě se vám nedaří počít, je načase vyhledat odborníky, jež provedou vyšetření, určí příčinu neplodnosti a nastaví efektní způsoby léčby. Za znalce z oboru léčby neplodnosti jsou pokládáni lékaři ze soukromého zdravotnického zařízení – kliniky reprodukční medicíny ReproGenesis se sídlem v Brně. Využívají nejmodernějších přístrojů a postupů, díky kterým dosahují velmi vysoké úspěšnosti při léčbě. Známi jsou také svým individuálním a lidským přístupem, čímž zajistí naprosté uvolnění a duševní pohodu pacientek. Empatické zacházení a porozumění se následně odrazí ve výsledcích léčby, neboť psychická pohoda hraje důležitou roli ve fyzickém zdravotním stavu. Přestaňte o miminku jen snít a podstupte léčbu s nadstandartními službami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *