Bytový textil do obydlí patří

I když se to někomu tak nemusí jevit, bytový textil je nedílnou součástí našich domácností a většina lidí se bez něj neobejde.

Nejedná se sice finančně o nic extra náročného, nicméně když toho člověk potřebuje nakoupit více, může se mu to přeci jen prodražit. Hodně samozřejmě záleží i na kvalitě samotného produktu.

Ozdoba do oken

Asi tím nejznámějších a nejběžnějším zástupcem bytového textilu nejen u nás jsou záclony. Ty se dají koupit na míru, avšak většina lidí spíše preferuje hotové záclony. Nemusí se totiž dále nijak upravovat a jsou obvykle i levnější. Hotové verze jsou vhodné do naprosté většiny standardních oken, jen je potřeba vybrat si správný rozměr.

Záclony jsou nejen vkusnou ozdobou oken, ale tento druh textilu dokáže také docela efektivně zakrýt před zraky lidí z ulice dění v bytě, alespoň tedy během dne. Jakmile se začne smrákat a je potřeba rozsvítit, efekt nepropustné clony rázem mizí. Proto je vhodné pořídit si mimo jiné i nějaký druh stínění.

Efektivní stínění

Zakrýt okno před zvědavci se dá mnoha způsoby. Někdo preferuje žaluzie, jiní mají raději rolety. Do obývacího pokoje, potažmo do ložnice je pak možné zvolit o něco levnější řešení, a sice závěsy. Ty jsou stejně prakticky jako výše zmíněné stínící prvky, avšak také poměrně dobře vypadají. Dají se totiž pořídit v různých barevných i vzorových variacích.

Poslední dobou jsou zvláště oblíbené verze, jež nepropouští žádné světlo. Tyto modely dokáží v místnosti udělat takřka stoprocentní tmu. Tato vlastnost se hodí nejen při sledování televize. Zatemňovací závěsy dokáží ocenit hlavně lidé, kteří běžně spí i v odpoledních hodinách.

Pro dobrý spánek

Spánek je alfou a omegou našeho fungování. Když se vyspíme špatně, celý den pak nestojí za nic. Pozitivním prvkem zde může být povlečení, které by mělo být co nejkvalitnější. Běžně se dělí do dvou kategorií – na přírodní a syntetické.

Zatímco přírodní povlečení preferují jedinci, kteří se dost potí a potřebují něco prodyšného, syntetické modely si kupují hlavně lidé s alergiemi na roztoče, případně na srst domácích mazlíčků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *