Plovoucí podlaha vs dřevěná podlaha – jaký je mezi nimi hlavní rozdíl?

Jedněmi z nejvyužívanějších typů podlah jsou nepochybně plovoucí a dřevěné podlahy. Už na první pohled je možné vidět, že obě varianty nabízí zcela odlišné vlastnosti, které se ne vždy hodí do každého interiéru. Rozdílná je samozřejmě i jejich kvalita a cena, což jsou jedny z rozhodujících faktorů téměř pro všechny zájemce o novou podlahu.

Dostupný a zároveň kvalitní je zejména vinyl

Pokud hledáte dostupnou a kvalitní podlahu, měl by se ve vašem hledáčku objevit především vinyl. Ten dokonale kombinuje všechny důležité vlastnosti, s nimiž vám dokáže nabídnout i perfektní odolnost. Běžně se tedy nemusíte obávat nejen pádu předmětů na podlahu, ale ani vlhkosti – vinylové podlahy je tedy možné využít i v kuchyni či dokonce koupelně.

Ještě levnější alternativou jsou plovoucí podlahy a PVC podlahy, které jsou na tom s odolností bohužel o poznání hůře. Každopádně se však stále jedná o zajímavou alternativu, již ocení zejména milovníci jednoduchosti. Počítat můžete i se snadnou údržbou, kdy si vystačíte pouze běžným přípravkem na podlahu a mopem.

Pokud máte možnost, nebojte se investovat do dřevěné podlahy

Za nejkvalitnější jsou obecně považovány dřevěné podlahy, u nichž je největší výhodou především dlouhá životnost. V tomto případě však musíte počítat s mnohem náročnější údržbou, kdy je často nutné přizvat si na pomoc i profesionální firmu.

Mezi nejlepší se řadí hlavně dřevěné podlahy esco, které jsou vyráběny z masivního dřeva a nabídnou vám ještě vyšší kvalitu a odolnost. Pokud navštívíte podlahové studio Brno, bude pro vás dostupná i kolekce the family, jejichž nabídka vás potěší nejen po praktické, ale i designové stránce. Konkrétně lze vybírat ze sedmi originálních dekórů, z nichž si vybere každý milovník interiérového designu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *