Obývací pokoj je středobodem každé domácnosti. Při jeho navrhování se nebojte i trochu experimentovat

Každá domácnost disponuje alespoň menším obývacím pokojem, který pro většinu lidí představuje středobod celé stavby. V dřívějších dobách se lidé setkávali po dlouhém dni u ohně, kde si vyprávěli své zážitky či historky. Postupně se toto ohniště proměnilo právě v obývací pokoj, v němž se setkávají celé rodiny a tráví tak spolu svůj volný čas. Právě proto velká část lidí věnuje pozornost právě návrhu obývacího pokoje, jež by měl být především útulný a funkční.

Už od samého počátku myslete na pohodlí všech členů domácnosti

V obývacím pokoji trávíme drtivou většinu našeho volného času, a to jak sami, tak i se svými rodinnými příslušníky a přáteli. Právě na ně byste měli během navrhování obývacího pokoje myslet a následně tomu alespoň částečně podřídit i jeho rozložení. Pokud má vaše rodina více členů, určitě se zaměřte na výběr dostatečně velké pohovky, na níž bude mít každý svůj prostor a pohodlí.

Běžně jsou pohovky do obýváku vyráběny v celé řadě velikostí a tvarů, díky čemuž si můžete vybrat nábytek přímo na míru. Dostupné jsou například pohovky ve tvaru L či dokonce U, s nimiž lze ušetřit alespoň část prostoru – právě tento typ pohovky se hodí zejména do menších místností. Kromě toho často nabízí i úložný prostor nebo možnost rozložení, čímž z pohovky jednoduše vytvoříte plnohodnotnou postel.

V posledních letech převládá v obývacích pokojích minimalismus

Navrhnout obývací pokoj na míru vašim potřebám nemusí být nic jednoduchého, a to zejména v případě, kdy si nejste jistí, jaký styl zvolit. V posledních letech se velké oblibě těší zejména minimalismus, který je známý pro svoji jednoduchost a moderní design. Pro tento styl jsou typické zejména světlé barvy či přírodní odstíny, čímž lze minimalismus volně kombinovat se skandinávským stylem.

V drtivé většině převládá na stěnách bílá barva, jenž lze snadno kombinovat s ostatními světlými odstíny. Podobně jednoduše lze postupovat i při výběru ostatního nábytku a doplňků, které obvykle nejsou nějak zvlášť výrazné. Obvykle lze vsadit na dřevěný nábytek, u nějž je výhodnější investovat do kvality a ne kvantity. Lehce se můžete odvázat u klasické pohovky, jejíž design nemusí být hned ve světlé barvě – už z praktického hlediska je lepší sáhnout po tmavších odstínech jako je černá či hnědá.

Experimentovat se vyplatí i u doplňků, jejichž vzhled může být mnohem extravagantnější a kreativnější než ostatní prvky obývacího pokoje – dobrou volbou je například i obyčejný taburet. Nábytek a další doplňky můžete najít například na internetovém portálu inHaus, kde je jeden z největších výběru nábytku ve většině kategorií. Veškeré produkty jsou navíc podrobně zdokumentovány, díky čemuž se můžete ujistit, zda se daný kousek hodí zrovna do vašeho interiéru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *