Moderní svítidla jako šperk do každé místnosti

Bez kvalitního osvětlení si snad své bydlení neumíme ani představit. Ovšem bylo by chybou se domnívat, že jeho úloha musí být pouze čistě praktická. Naopak. Vzhledem k tomu, jak velká pozornost je ke svítidlům v místnostech upínána, bychom neměli zapomínat ani na jejich dekorativní rozměr.

Nezáleží na tom, zda pořizujeme vnitřní nebo venkovní svítidla. Na jejich estetickou stránku bychom měli dbát v každém případě. A co je v tomto ohledu nejvíce ceněno?

Svítidlo jako malé umělecké dílo

V současnosti stále více ustupují do pozadí výrobky z běžných obchodních řetězců a jejich místo zaujímají ty, jež kladou důraz na lokální výrobce a exkluzivní materiály. A totéž platí i pro svítidla a osvětlení. Zapomeňte na ta z plastu nebo unifikovaného skla, současné možnosti jsou mnohem pestřejší.

Pokud se rozhodnete dát šanci českým výrobcům, pak určitě nesmíte opomenout naši dlouhou sklářskou tradici. Zejména ručně foukané sklo může žárovkám a zářivkám, umístěným uvnitř takového „obalu“, propůjčit nezaměnitelný nádech jedinečnosti a osobitosti.

Nejenom české sklo

Dalším materiálem, který se na výrobu svítidel skvěle hodí, je také vyhlášený karlovarský porcelán, na výrobu stínidel je možné použít ručně tkané české textilie apod. Možností je zkrátka a dobře hodně. Takže  pokud si chcete pořídit skutečně moderní svítidla do obývacího pokoje, rozhodně vás nepříjemně nezaskočí malý výběr.

Ba právě naopak. Tradici však lze stejně dobře kombinovat i s moderností. Luxusní ručně vyráběná „obálka“ tak může ukrývat i moderní technologie v podobě LED světel s rozdílnou intenzitou a barevným spektrem pro den a noc apod. Pořídit si je můžete u specialistů na stránkách Obchod.aulix.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *