Chcete bydlet komfortněji a úsporněji? Víme, po čem se podívat

Jestliže i vy patříte mezi majitele domů zapálené pro ekologii, pak vám určitě platby vysokých účtů za energie působí nemalé vrásky. Snažíte se ušetřit všude, kde se dá, a přesto vás každý rok zobrazené cifry dokáží dostat do kolen.

Změňte to a jděte na to tentokrát jinak. Nechte si představit šikovná tepelná čerpadla, multifunkční podlahové topení i výhody rekuperace v jakémkoliv prostoru.

Domácí pohoda začíná u nohou

Moderní podlahové vytápění se pyšní řadou výhod. Zásobuje totiž náš domov teplem v tom správném směru. Asi není překvapením, že teplý vzduch stoupá nahoru, takže u klasických radiátorů bývá prohřátí nejspodnějších centimetrů každého pokoje velkým problémem.

I mírnou zimu nám tak dokáží znechutit tlusté ponožky a pocit neustálého chladu od podlahy. Topení, zabudované pod podlahovou krytinu, tento problém bez potíží vyřeší. Málokdo však ví, že jde o mnohem komplexnější investici. V létě totiž lze aktivitu všech obvodů obrátit a podlaha začne chladit. Máte tedy zároveň i šikovnou klimatizaci.

Jak na ekologičtější vytápění? Vyřeší to čerpadlo

Dnes už si nízkoenergetický nebo dokonce pasivní dům nelze bez tohoto vybavení ani představit. Ekologická tepelná čerpadla vás zbaví jakékoli závislosti na externím poskytovateli tepla, čímž vás oprostí i od vysokých cen za jeho služby. A pokud se vám nelíbí klimatizace prostřednictvím podlahového topení, vsaďte na čerpadla s vlastními vrty. Ta se o vše postarají bez ztráty kytičky.

Aby byl doma čistý vzduch

V domě trávíme až 50 % svého volného času a je tedy velmi důležité, co v tomto čase dýcháme. Rádi byste měli neustále přísun čerstvého vzduchu, ale přitom vám vadí úniky tepla skrz otevřená okna? Řešením je rekuperace. S její pomocí snížíte v domě také vlhkost, eliminujete nepříjemné pachy a prostřednictvím kvalitních filtrů odstraníte i škodliviny. Chcete vědět víc? Inspirujte se na stránkách Cerpadla-ostrava.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *