Co vše může zmírnit následky pádu z motorky?

I když je jízda na motorce velmi oblíbenou činností, nesmíme zapomínat na to, že se také jedná o velmi nebezpečnou záležitost, ke které je nutné přistupovat opatrně a se vší zodpovědností. Nemůžete na motorku usednout bez přilby nebo v teniskách, při následném pádu by se vám tento risk nemusel vyplatit. Pokud chcete na motorce jezdit, musíte mít potřebné vybavení, které v mnoha případech zachraňuje životy. Zaměřme se nyní na věci, které mohou zmírnit následky případného pádu.

Pády z motorky nejsou nic ojedinělého. Mnohdy za to může nepozornost a rychlá jízda samotného motorkáře, jindy je pád motorky jen následek nárazu, který způsobil jiný nezodpovědný účastník silniční komunikace.

Pádům sice nelze předcházet, ani ten nejopatrnější motorkář se pádům nevyhne, lze se však proti nim opatřit – zkrátka lze investovat do věcí, které mohou zmírnit zranění či jiné následky pádu z motorky.

Kvalitní přílba je nejdůležitější

Při případném pádu musí být ochráněna hlavně hlava, v níž se ukrývá jeden z nejdůležitějších orgánů těla. Hlavu můžete chránit jedině přilbou. Jelikož je přilba na motorku jediná ochrana hlavy, neinvestujte do té nejlevnější, na kterou narazíte. Investujte naopak do takové, která je kvalitní (a kvalita se na podepisuje na ceně).

V případě nekvalitní přilby by mohlo dojít k rozbití přilby při pádu a hlava by mohla utrpět. Kvalitní přilby se většinou jen promáčknou, samozřejmě i ony mohou prasknout, ale jen v málo případech.

Ani na další chrániče nezapomínejte

Kromě přilby na motorku musíte investovat i do kvalitních chráničů – opět platí, že cena je vedlejší, stejně jako celkový design. Hledí se zejména na kvalitu. Nicméně nepostradatelný je chránič páteře, také se hodí mít chrániče hrudníku, loktů i ramen, rukavice lze také počítat za chránič, chrání totiž naše ruce při sebevíc rychlé či dlouhé jízdě.

Jeden myslel na “Co vše může zmírnit následky pádu z motorky?

  • 8.6.2020 (11:57)
    Trvalý odkaz

    Přesně tak. Nikdy nepodceňovat helmu na motorku, je to základ. Když vidím někoho na motorce v tričku a sandálech, to mi vždy hlava nedokáže pobrat. Hodně štěstí Milda

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *