Dotace EU pro obce, kraje i nemocnice slibují miliony korun

Již devátým rokem startuje program EFEKT, který umožňuje žadatelům získat statisíce až miliony korun pro úspory energie a realizaci energeticky úsporných projektů. Účastnit se může široký okruh žadatelů z veřejné i soukromé sféry. Pro období 2017-2021 je celkový využitelný objem prostředků navýšený na 750 milionů korun, což znamená, že bude možno financovat více projektů.

Jednotlivé dotační akce se v rámci programu rozdělují do kategorie investičních a neinvestičních, v nichž jsou vyhlašovány jednotlivé výzvy. Na ně jsou navázány typy žadatelů.

Celková škála možných příjemců dotace je v rámci programu velmi široká. Účastnit se mohou obce, městské části, kraje, sociální a zdravotnické organizace, ale také tuzemské podnikající fyzické osoby, akciové společnosti či společnosti s ručením omezeným.

Dotace EU na energeticky úsporné projekty

Investiční kategorie dotací EU zahrnuje opatření ke snížení energetické náročnosti veřejného osvětlení, rekonstrukci zdrojů tepla a celé soustavy, energeticky úsporná opatření řešená metodou EPC či specifické a pilotní projekty.

Podpora zvyšování energetické účinnosti

Zde jsou podporována konzultační a informační střediska či další akce zaměřené na aktivní rozšiřování vzdělávání v oblasti úspor energie včetně publikačních činností. Důraz se klade rovněž na zavedení energetického managementu, posouzení vhodnosti objektů, přípravu a realizaci úsporných projektů, zpracování územní energetické koncepce a další projekty.

Kdy a kde získat dotace EU

Příjem žádosti do programu je již v plném proudu, termín pro podání žádostí končí 15. prosince 2017. Pokud máte obavu, že již zpracování a podání žádosti nestihnete, obraťte se na specializovanou společnost, která vám pomůže s vyřízením žádosti a pohlídá za vás veškeré potřebné termíny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *