Výhody studia cizích jazyků

Pokud se učíš nějaký cizí jazyk, může i Tobě někdy připadat náročné pravidelně navštěvovat jazykové kurzy nebo si najít čas na to, aby ses doma v klidu posadil a věnoval se studiu. K tomu, abychom se jazyku skutečně věnovali, nám totiž často schází motivace, která by nás povzbuzovala a hnala v naší snaze dál.

Jazyková škola a její navštěvování nám ale může přinést spoustu výhod. A nejde jen o to, že nám dobře zvolený kurz čínštiny v Brně může otevřít cestu k lepším pracovním pozicím nebo zajímavějším cestovatelským zážitkům. Vědci z celého světa se shodují na tom, že studium cizích jazyků z nás dělá chytřejší, zdravější a komunikativnější jedince.

Nevěříš?

Sestavili jsme pro Tebe pár pozoruhodných výhod, které má studium cizích jazyků. Čti dál a zjisti, jak Ti pomaturitní studium angličtiny může změnit život!

Studium jazyků nás učí lépe komunikovat

Pokud se učíš anglicky, máme pro Tebe dobrou zprávu: British Council odhaduje, že do roku 2020 bude na světě přes dvě miliardy anglicky hovořících lidí. Můžeš si být tedy jist, že kamkoliv pojedeš, bude tam někdo, kdo mluví stejným jazykem jako Ty! To je pádný důvod zapsat si firemní kurzy angličtiny, ne?

Studium cizích jazyků ale zlepšuje i naše interpersonální dovednosti. Pravidelný styk s cizím jazykem nás činí více otevřenými a snižuje pravděpodobnost, že budeme trpět předsudky vůči lidem, kteří se od nás odlišují.

Je dokonce prokázáno, že schopnost mluvit více jazyky nás činí v očích našeho okolí atraktivnějšími. Prokázal to výzkum, který byl proveden ve více než dvou stech britských seznamovacích agenturách. A co víc, není třeba se stydět za svůj přízvuk – cizí přízvuk je podle výsledků průzkumů považován za přitažlivý!

Studium jazyků má pozitivní vliv na naši pracovní dráhu

Jednou z nesporných výhod studia cizího jazyka je to, že Ti otevře celou škálu nových možností, když přijde na hledání zaměstnání. Ať už pracuješ v jakémkoliv odvětví, vždy budeš mít proti ostatním uchazečům navrch, i když daná pozice znalost cizího jazyka výslovně nevyžaduje.

Podle výzkumů, které byly za tímto účelem provedeny, si 89 % lidí myslí, že lidé se znalostmi cizích jazyků jsou pro organizaci velmi cenní. 88 % personalistů uvedlo, že často dávají přednost právě těm uchazečům, kteří ovládají alespoň jeden cizí jazyk. To znamená, že ovládáte-li jeden nebo více cizích jazyků, vaše šance získat zaměstnání se rapidně zvyšuje!

Studium jazyků nám zajistí pohodlnou dovolenou

Schopnost se dorozumět v cizích jazycích je bezesporu důležitá především při cestování. Pokud chceme, aby náš výlet do zahraničí proběhl bez komplikací, je dobré znát alespoň pár základních frází v místním jazyce.

Tvůrci výukové mobilní aplikace Babbel v roce 2015 uspořádali anketu, v níž se 5000 uživatelů ptali na to, co je ke studiu jazyků nejvíce motivuje. 53 % z nich odpovědělo, že jejich největší motivací je právě touha dorozumět se na cestách. Cestování je tak nejčastěji zmiňovanou motivací ke studiu jazyků.

Studium jazyků je pro většinu z nás skvělá zábava, ať už navštěvujeme pomaturitní studium jazyků, kurzy pro veřejnost nebo se učíme sami doma. Snadno ale může dojít k situaci, kdy jste zahlceni povinnostmi a studium jazyka se tak stává nejmenší prioritou.

V takových chvílích si znovu přečtěte tento článek, abyste si připomněli, co všechno získáte, když ve své snaze vytrváte. Hodně štěstí přeje Jazyková škole PELICAN!

Jeden myslel na “Výhody studia cizích jazyků

  • 16.6.2020 (20:44)
    Trvalý odkaz

    Parádně napsané, naprosto souhlasím. Já sama se momentálně snažím si zlepšit svou angličtinu. Něco málo anglicky sice umím, ale na domluvu to většinou nestačí. Zatím se učím jen jako samouk. Dost mi v tom například pomáhají tipy, které mají tady https://napovime.cz/navod/jak-se-naucit-anglicky/ Ty jsou dle mého názoru dost užitečné.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *