Koberec je vaše země

Z jídla se sypou drobečky, z mazlíčka padají chlupy, pití se sem tam vylije. A kdo to všechno schytá? Váš koberec. Koberec je velmi praktickou a vkusnou dekorací v případě kusových modelů, v případě celoplošného koberce je to zkrátka vaše podlaha. Tato měkká tkanina je praktická z důvodu tlumení kroků a zvuku například z dalšího patra, dále umí zahřát a teplo udržet, mnohem lépe izoluje chlad od nohou na rozdíl třeba od plovoucí podlahy.

To jsou jen některé důvody, které vedou lidi ke koupi koberce jako celoplošného řešení podlahy v domě, nebo jako vkusné dekorace například pod sedací soupravu, stůl nebo nábytek. Stejně jako právě zmíněná sedačka nebo jídelní stůl ale potřebuje koberec péči, kterou vy mu v takovém rozsahu nemůžete dát. Luxování vysavačem sice vysaje tu nejhorší špínu a drobečky, ale teprve profesionální čištění koberce z něj dokáže dostat všechno. A všechno se samozřejmě odvíjí i od druhu koberce, který si domů pořídíte.

Vysoký chlup plný chlupů

Koberce s vysokým chloupkem jsou velmi oblíbené – jsou totiž také velmi stylové. Jejich údržba je ale mnohem složitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Především se ve vysokých chlupech všechno schová a to tak důkladně, že to jen tak nevysajete. Přitom jsou ale tyto koberce skvělým doplňkem plovoucí podlahy, neboť se hodí jako zahřátí pod nohy například pod gaučem při dívání se na televizi.

Nižší hutný chloupek

Hutné a husté koberce ale nemusí být jenom s vysokým chlupem, mohou být i relativně nízké. O to hřejivější a na pohled měkčí jsou. Hodí se hlavně pod konferenční stolek nebo například ke knihovně, kde budete mít křeslo. Protože nemají vysoký chlup, vynikne na nich hezky motiv a struktura tkaniny. Proto si ho lze vybrat ve výraznějších barvách nebo s konkrétním obrázkem.

Rohožky a tkané koberce

Oříškem nejen na čištění, ale celkově na údržbu jsou tkané koberce. Jejich tkaná struktura je řidší, než u klasického koberce, ale právě tak zajímavější. Tkané koberce vyniknout spíše v místnostech, jako jsou chodby, předsíně nebo haly, kde se jinak příliš člověk nevyskytuje, pouze tudy prochází. Stejně tak jsou na tom rohožky, které je ale nutné volit opatrně, protože budou to první, co vaše návštěva uvidí, když bude čekat, než ji pustíte dál.

3 komentáře: „Koberec je vaše země

 • 28.4.2020 (17:46)
  Trvalý odkaz

  Já si nedokážu představit, že bychom měli koberec v celém domě. Máme totiž dvě malé děti, které často rozlijí pití a drobí. Dlažbu tak jednoduše setřu a vysaju, ale úklid koberce by byl o dost náročnější. Do obýváku a dětského pokoje jsem akorát objednala malý koberec z https://www.vesna.cz/kusove-koberce , který není na úklid zas až tak moc náročný.

  Reagovat
 • 3.5.2021 (14:52)
  Trvalý odkaz

  Koberce jsou sice fajn, ale máme pejska a skoberec bysme měli plný chlupů. Na údržbu jsou podlahy určitě lepší a často se i líp ladí k nábytku. Mimochodem, kdyby někdo potřeboval, zrovna jsme si skoro celý obývak vybavili nábytkem z https://www.bevedo.cz/ 🙂 Parádní obchod!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *