Investiční zlato nebo mince? Víme, co je pro vás výhodnější

Pokud chcete zabránit ztrátě hodnoty svého majetku, měli byste ho co nejlépe investovat. Peníze, jen tak volně uložené na účtu, totiž každoročně ztrácejí svou sílu kvůli inflaci. Je třeba tedy volit nákup takových komodit, které tomuto dokážou čelit už ze své podstaty.

Lidé se často uchylují k pořízení nemovitosti nebo starožitností či uměleckých děl. Investiční zlato má však v porovnání s nimi velké množství výhod.

O zlato vás nepřipraví ani přírodní pohroma

Bohužel v případě investic do movitého majetku vás o ně může připravit například povodeň, požár či jiná přírodní katastrofa. Ovšem o drahý kov tímto způsobem přijít nemůžete. Vysoké teploty ani požár mu neublíží. I když se zlato roztaví, svou hodnotu si stále zachová.

Kde a jak nakoupit zlato

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Dříve se u nás opravdu zlato těžilo – kupříkladu v Jílovém u Prahy. Například Karel IV. nechal z tohoto zlata razit svatováclavské groše, jež si svou tradici uchovaly dodnes.

Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna, která běžné dodává oběhové i pamětní mince pro Slovenskou národní banku. Nezbývá než se obrátit do zahraničí a vyzkoušet švýcarské či německé rafinerie.

Nezaplaťte víc, než skutečně musíte

I když se někteří lidé domnívají, že je cena zlata napříč trhem víceméně stejná, není to pravda. Konkrétně na našem trhu je rozdíl mezi nejnižší a nejvyšší nabídkou okolo 10 % – a to vždy za ten samý slitek. Jestliže tedy chcete předejít znehodnocení svých financí, nakupte zlato od ověřených prodejců. Jedním z nich je kupříkladu i Zlatovna.cz, kde kromě zlatých slitků pořídíte i pamětní medaile nebo mince z drahých kovů, vhodné třeba i jako dárek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *