Koupelnový nábytek: přinášíme tři tipy, podle kterých jej správně vybrat

Rekonstrukce bytů je finančně i časově náročnou činností. Abyste se do ní nemuseli pouštět vždy po pár letech znovu, je zapotřebí investovat do kvalitních materiálů, a to i za cenu, že si připlatíte. Za nekvalitní materiál se totiž bohužel platí dvakrát. Zejména výběr koupelnového nábytku může znamenat problém. Tento nábytek se totiž nachází v místě, kde je vystaven vlhku a teplu, což jsou náročné podmínky. Jsou ideální pro růst plísní a hub. Nekvalitní nábytek se vám může velmi rychle začít olupovat, plesnivět, hnít. A stává se velmi častým důvodem, proč lidé přistupují k předčasné rekonstrukci koupelny.

Špatné pořadí prací

Celá řada zákazníků si nejprve nechají vyvést odpad a teprve poté se snaží najít na něj ideální skříňku. To může být velikou chybou. Skříňku v dané velikosti se totiž nemusí podařit najít. A pak je jediným řešením nábytek na míru. Nechápejte to špatně, mít nábytek na míru může přinášet mnohé výhody. Jednou z nevýhod je ale delší čekání na nábytek a také jeho vyšší cena.

Příliš nízký rozpočet

Do rekonstrukce byste se neměli pouštět, pokud je váš rozpočet příliš nízký. V takovém případě totiž dosáhnete právě na méně kvalitní materiály. A ty bude potřeba za krátký čas opět vyměnit. Obvykle se vyplatí investovat do kvality, která vám zajistí delší životnost. Pravdou totiž je, že neplatíte pouze za materiál, ale také za práci řemeslníků. Takže u laciné koupelny budete muset za práci platit dvakrát. U koupelnové skřínky může rozdíl dvou tisíc korun znamenat delší/kratší životnost o pět až deset let.

Malé množství skříněk

Řada lidí je zvyklá skladovat v koupelně pouze to nejdůležitější. Pokud ale bydlíte v malém bytě, jistě oceníte, když budete v koupelně moct skladovat například ručníky. Neplýtvejte prostorem a zkuste si využít volného místa pro uložení nejrůznějších propriet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *