Nemilá překvapení, která nám mohou zkomplikovat přípravu svatby

Řekli jste si nedávno své životní “ano” a ještě jste se nepustili do přípravy svatebního dne? Pokud se chcete skutečně vzít, přípravy byste neměli podceňovat. V rámci svatebních příprav vás totiž může nemile překvapit několik skutečností, které vám mohou všechno zkomplikovat a mnohdy až natolik, že se bude muset svatba odložit. Na co konkrétně si dát pozor, respektive co zařídit ze všeho nejdříve?

Rezervujte si své místo prakticky hned po zasnoubení

I když si mnozí snoubenci chtějí užívat společných pár dní zasnoubení, není čas ztrácet čas. Nejkrásnější svatební místa jsou zabraná i několik let dopředu, proto hledání toho pravého „stanoviště pro obřad” je to první na seznamu.

Nebojte se rezervovat si místo s ročním předstihem. V mnoha očích je to stejně pozdě. Pro vás to však bude příjemný pocit, že alespoň něco máte hotovo. Při tomto kroku se obvykle platí alespoň záloha, což vám místo pojišťuje.

Šaty nenechávejte na poslední chvíli

Svatební šaty, šaty pro družičky a také popůlnoční šaty pro nevěstu – zdálo by se, že se jedná o příjemnou část toho všeho. Jenže ve skutečnosti to může být také pořádný stres. Nevěsta jako taková je totiž velmi vybíravá, co se jejího svatebního dne týče. A tak ani tento bod celého zařizování by se neměl nechávat na poslední chvíli.

Navíc opět jsou svatební šaty něčím, na co nevěsty nezapomínají a do čeho se vrhají doslova po hlavě. Nechtějí dlouho otálet, chtějí si vybrat to nejhezčí, co v salonech přebývá. Proto se zařaďte k nim a co nejdříve začněte hledat vysněnou róbu, která vás na jeden večer promění v princeznu.

Odesílání pozvánek

Stejně jako se šaty nevybírají na poslední chvíli se neposílají na poslední chvíli ani svatební pozvánky. Pokud chcete, aby skutečně dorazili všichni ti, které máte nejraději, musíte jim to ohlásit alespoň s tříměsíčním předstihem. Pokud se tak nestane, nemůže se mnohdy garantovat jejich příchod.

Obecně platí, že čím dříve budou pozvánky rozeslány, tím lépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *