Jak se efektivně ochránit proti riziku požáru díky kvalitně provedeným zkouškám

Požár patří mezi velmi nebezpečné živly – může způsobit značné škody a ohrozit lidské životy. Proto je velmi důležité zajistit, aby byly předměty, s nimiž pracujete, proti němu odolné. Pokud chcete mít jistotu v kvalitě deklarovaných vlastností, měli byste se obrátit na certifikovanou zkušebnu, která garantuje, že výrobek splňuje všechny platné normy.

Kvalitní požární ústav s certifikovanou zkušebnou by měl být držitelem všech potřebných certifikátů a měl by rovněž disponovat moderními zařízeními, jako jsou například zkušební pece.

Pohlídejte si potřebné normy

Bez nich totiž nelze garantovat, že budou všechny požární i mechanické zkoušky provedeny přesně tak, jak by bylo třeba a že bude během nich bezchybně určena i třída reakce na oheň, a to s přihlédnutím k mnoha různým proměnlivým faktorům, jež mohou průběh, intenzitu a chování požáru značně ovlivnit. To umožní rychle zjistit, do jaké kategorie bezpečnosti daný výrobek spadá.

Co byste ještě měli vědět

Mezi nejdůležitější certifikáty patří:

  • ČSN EN ISO 1716,
  • ČSN EN ISO 1182,
  • ČSN EN 13823
  • a ČSN EN ISO 11925-2.

Při výběru zkušebny je rovněž velmi důležité klást důraz na kvalitu poskytovaných služeb a ptát se na reference. Zkušenosti ostatních zákazníků vám mohou poskytnout užitečné informace o kvalitě a spolehlivosti zkušebny. Ptejte se tak na to, zda zkušebna poskytuje i různé speciální služby (například požární zkoušky stavebních výrobků ). Čím více zkušeností totiž má, tím lepší výsledky můžete očekávat.

Výběr toho správného ústavu je totiž velmi důležitý. Kromě zajištění kvality výrobků totiž jeho služby také přispívají k prevenci proti rozšíření požáru, což je pro celkovou bezpečnost nesmírně důležité. Pokud hledáte specialisty, zamiřte na stránku Pavus.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *