Jak udělat kávu chutnější i zdravější? Díky těmto přísadám!

Černou kávu bez příchutě v dnešní době pije již málokdo. Mnohem častější jsou varianty kávy, do které si přidáme další suroviny. Bohužel právě tyto přídavky jsou důvodem, proč je nakonec káva velmi sladká, kalorická a nezdravá. Dnes se podíváme na netradiční přísady, které mohou chutnat jedinečně a zároveň podpoří vaše zdraví.

Nezdravé přísady mohou poškodit vaše zdraví

Většina lidí si to neuvědomuje, protože mají svou oblíbenou chuť kávy. Pravdou je, že přísady, jako je mléko, smetana, šlehačka nebo cukr přidá do kávy hodně kalorií a velmi málo zdraví. Mezi nejzdravější přísady do kávy patří následující suroviny, které máte neustále doma po ruce. Možná vám s nimi káva nebude na začátku chutnat, ale možná také najdete svou oblíbenou příchuť!

Med

Včelí i květinový med si jistě spojujete hlavně s čajem. A máte pravdu, protože jde o nejzdravější přísadu do čaje. Použít ho ale můžete také při vaření kávy. V minulosti se med používal místo cukru, protože v minulosti cukr jednoduše neexistoval. Med obsahuje hodně antioxidantů, které posilují imunitní systém, mírní bolest a přináší dobrou náladu do vašeho života. A tyto závěry dokonce potvrzují i lékaři, takže můžete hned zítra ráno vyzkoušet kávu s medem.

Pepř

Káva s pepřem možná nezní právě dobře. Jde o zvláštní kombinaci, ale v některých zemích se jedná o tradiční formu tohoto nápoje. Zdravé nápoje a potraviny pozitivně ovlivňují náš organismus a káva s pepřem není výjimkou. Pepř pomáhá při hubnutí, ovlivňuje nervový a imunitní systém. Navíc budete mít také krásnější pokožku, a to vše díky složce jménem piperin. Podle některých pepř zvyšuje libido a přináší do těla hodně energie.

Máta

Stejně jako med, také máta se spojuje hlavně s čajem. Jakmile přidáte pár čerstvých lístků máty do své kávy, můžete se těšit na jedinečné výsledky. Nejen, že si máta s kofeinem skvěle rozumí a získáte jedinečnou chuť, ale také získáte zdravotní výhody. Váš dech bude mnohem lepší, svalstvo uvolněnější a zbavíte se rychle kocoviny. Podle některých odborníků tato kombinace podporuje rozpouštění žlučových kamenů, což můžete vyzkoušet na vlastní kůži.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *