Jak zabavit děti při procházce lesem, aby se něco naučili?

Dnešní doba je velmi hektická, rychlá a plná moderních technologií. Děti používají chytré telefony, notebooky a tablety od velmi nízkého věku. A velmi rychle si na to zvyknou. Dostat je pravidelně ven nemusí být jednoduché, ale měli byste to dělat. Je to pro ně velmi zdravé. Navíc si vytvoříte nádherné vzpomínky. Co s dětmi v lese dělat, aby se do něj těšily?

Poznávejte stopy lesních zvířátek

V lese žije obrovské množství zvířat. A hledat jejich stopy ve sněhu nebo v blátě může být velká zábava. Nejen, že se děti budou ven těšit, ale také je naučíte něco nového. Hledat nemusíte jen stopy, ale také plody, nohy nebo peří. A potom společně hádat, kterému ptákovi peří patří a jak asi vypadala veverka, která si pochutnávala na semínkách ze šišek.

Zkoumejte nejmenší členy lesního života

Nezapomínejte ale ani na malá zvířátka. Mravenci jsou fascinující a v lese najdete nespočet obrovských mravenišť. Aktivní čas s dětmi strávíte i tím, že budete pozorovat mravence, jak nosí větvičky nebo jídlo do mraveniště. Nezapomeňte si vzít s sebou lupu a užijete si velké dobrodružství s malými, lesními živočichy. Cestou domů můžete vymýšlet příběhy nebo doma nakreslit obrázky mravenců.

Postavte skřítkům nový domov

Tato činnost baví snad všechny děti a mnoho dospělých. Najděte v lese větvičky, hezký kořen u stromu a postavte z větviček, mechu a kamínků přístřešek pro lesní skřítky. Přitom si můžete s dětmi povídat, vyprávět příběhy a vymyslet si vlastního skřítka, který tam bude bydlet. Uvidíte, že návštěvy lesa budou pro děti mnohem záživnější a zábavnější, když si tam s nimi budete hrát.

Proč jsou procházky do lesa pro děti zdravé?

Zdraví vašich dětí je velmi důležité. Zvolit správný životní styl pro celou rodinu je klíčové. Zdravá strava a pravidelný pohyb jsou klíčové prvky. Zapomenout nesmíte ani na dostatek kvalitního spánku a omezený čas u obrazovek. Snažte se dětem udělat přírodu dostupnou a zábavou. Díky tomu se tam budou těšit a nebudou tolik sedět doma u počítače.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *