Jak pomoci svým játrům? Vsaďte na šikovné bylinky v dostupné formě

O svá játra bychom se měli starat celý rok. Ovšem zvláštní pozornost si zaslouží vždy, když je nějakým způsobem nadměrně zatížíme. A právě nedávné Vánoce přesně takové zatížení představují.

Byla by ovšem chyba čekat s obnovou tohoto důležitého orgánu až na oblíbenou jarní detoxikaci. Navíc je to zcela zbytečné. Kvalitní doplňky stravy na játra můžete užívat kdykoliv. Nepotřebují ke svému zesílenému působení žádný půst ani nic podobného. A co by měly obsahovat?

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) jako jasný evergreen

Ty nejlepší léky na játra obvykle obsahují právě ostropestřec a to ve formě extraktu ze semen, který je nejsilnější. Ovšem kromě toho lze využít i listy a kořen. Účinné látky v ostropestřci pomáhají játrům regenerovat, a prospívají i zdraví našeho žlučníku. Dříve se doporučoval čaj ze semen, dnes víme, že více účinných látek nám nabídnou extrakty.

Jalovec obecný (Juniperus communis subsp. communis) pomáhá s regenerací jater

Ne, nejde jen o koření na divočinu. Látky obsažené ve zralých plodech sbíraných nejlépe v říjnu podporují látkovou výměnu, regenerují játra a mimo jiné také brání zadržování vody v těle. Pomůže vám tedy i na otoky.

Šalvěj lékařská (Salvia officinalis) není jenom na kašel

I ona totiž pomůže vaše játra účinně zregenerovat. Navíc ji lze použít i do jídla, takže není nutné vždy sázet jen na tinktury nebo tablety z lékárny. Chcete-li však svá játra zregenerovat důkladně, pak vám jen pouhé čaje stačit nebudou. Museli byste jich totiž denně vypít několik litrů – a nechutnají bohužel zrovna dobře.

Rybíz černý (Ribes nigrum) jako další vítaný pomocník

Dříve rostly tyto keře snad v každé zahrádce, dnes jsou k vidění už mnohem řidčeji. Obvykle konzumujeme jejich lahodné plody, ovšem na játra je mnohem účinnější kořen – a to opět nejlépe ve formě extraktu.

Chcete něco udělat pro svá játra? Zásobte se vhodnými bylinkami v té nejúčinnější formě. Pomůže vám v tom online lékárna lekarna-magnolia.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *