Jak vměstnat 16 automobilů na stání pro dva?

Vyřešit parkování v hustě zalidněných oblastech se mnohdy rovná sisyfovskému úkolu. Jakmile se kapacity jen trochu navýší, potřebných aut v okolí znovu přibude. Nezbývá tedy, než sáhnout po moderních technologiích.

Ve hře je zejména chytré parkování v podobě prozatím spíše kontroverzně působících parkovacích věží. Protože kdo říká, že auta nemohou parkovat nad sebou? Parkovací věže se uplatní všude tam, kde nelze použít tradiční parkovací domy, podzemní garáže apod.

O svůj automobil se bát nemusíte

Jde o odolné kovové konstrukce, v nichž najde místo k zaparkování až 16 automobilů (podle výšky věže) a to na parkovací ploše, kde by za běžných okolností mohly stát pouze dva. Jakkoli vypadá celá konstrukce křehce, není tomu tak. Odolné materiály a dokonalé zapadající systém sad a dílců společně odolají i těm největším výzvám.

Dokáží tak například zaparkovaná auta ochránit i před vandaly, což vám jen běžné „odložení“ auta na ulici nebo na parkovišti zajistit nemůže. Vše funguje automaticky. Systém sám nabídne volné místo pro zaparkování automobilu a při opětovném vydání sám určí nejrychlejší a nejkratší cestu.  Jde zkrátka o clever parking se vším všudy.

Na místě může parkovací věž stát už za tři dny

Celá konstrukce stojí zcela samostatně (není tedy nutné provádět žádné větší stavební úpravy v jejím okolí). A v závislosti na typu a velikosti vám taková „stavba parkoviště“ může zabrat třeba jen tři dny.

Věž samotnou je pak možné přizpůsobit charakteru okolního prostředí i vhodným opláštěním, barvou apod. A jako bonus získáte i flexibilní demontáž, a tedy i možnost přemístit tohle vychytané parkování prakticky kamkoliv (a kdykoliv). A co je ještě lepší, pořídit ho můžete přímo od českého výrobce. Zjistě více o výrobě a výstavbě parkovací věže přímo na stránkách Cartower.cz. O instalaci této technologické novinky uvažuje v současné době už celá řada měst, stanete se prvními pionýry i vy?

Jeden myslel na “Jak vměstnat 16 automobilů na stání pro dva?

  • 12.10.2020 (18:24)
    Trvalý odkaz

    Já vám nevím. Sama mám problém trefit se do podélných parkovacích míst. A někdo po mně v budoucnu bude chtít, abych zaparkovala například do šestého patra parkovací věže? Jako zní to jako sci-fi, ale doba jde neskutečně dopředu. To bude zase nadělení 🙂 https://www.pneuok.cz

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *