Jaké barvy a barevné kombinace budou nejlépe ladit s dřevěnými prvky?

Dřevěné podlahy, nábytek, obklady a další prvky z tohoto materiálu mají hojné zastoupení v mnoha domácnostech. Není divu, dřevo vám totiž při správné údržbě vydrží mnoho let, a navíc vypadá velmi efektně, za což může především jeho unikátní kresba.

A to platí i pro vinylové podlahy a dřevěné podlahy. Co je potřeba vzít v úvahu, aby ve vašem bydlení optimálně vynikly?

Jak vykouzlit ostrý kontrast

Pokud máte doma dřevěný nábytek či například plovoucí podlahy v tmavých odstínech jako mahagon, ořech či třešeň, pak byste měli vědět, že nejlépe vyniknou v kombinaci se světlými barvami. Na zdi či dekorační látky proto zvolte světle modrou, světle zelenou či světle žlutou. Takový kontrast přitáhne více pozornosti k dřevěnému prvku, o což přesně jde.

Pokud má dřevo spíše červenou barvu, skvěle ji vyzdvihne trávově zelená nebo zlatožlutá stěna. Stejně dobře budou fungovat i zemité odstíny zelené barvy, zelenomodrá nebo lilkově fialová barva. Hnědé dřevo se žlutými podtóny pak dobře ladí s máslově nažloutlou barvou či s meruňkovými odstíny. Dřevo s pěknou patinou zase dává v interiéru velmi dobrý prostor k využití odvážnější kombinace barev a vypadá dobře především společně se světlými i tmavými stěnami.

Když chcete, aby dřevo splynulo

Pokud dáváte přednost umírněnému kontrastu, vsaďte na odstíny, které mají stejnou barevnou sílu. Mahagonové a ebenové dřevo bude vypadat skvěle v kombinaci se sytě červenou nebo zelenomodrou barvou, středně hnědému dřevu budou zase slušet tlumené a středně syté odstíny – khaki, béžová či světle šedá.

A kde začít? Samozřejmě u nákupu. Chcete si pořídit například levné a kvalitní parkety Tábor v tom správném provedení? Pak jděte na stránky Vmpodlahy.cz. K dispozici vám bude široký výběr i odborné poradenství od profesionálů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *