Řezání pomocí laseru se těší oblibě napříč odvětvími. Jaké výhody nabízí a proč se do něj vyplatí investovat?

Pokud se pohybujete v jakémkoli odvětví spojeným s průmyslem, určitě budete obeznámeni s technologií řezání pomocí laseru. Ta se těší velké oblibě při výrobě celé řady výrobků, a to především proto, že s její pomocí lze snadno řezat různé materiály. Vyzdvihována je však často i její extrémní přesnost, jež je využívána například v autoprůmyslu.

Řezání pomocí laseru vám ušetří spoustu práce

V historii se řezací laser objevil již v 60. letech 20. století, a to zejména proto, že bylo potřeba najít efektivnější způsob řezání při průmyslové výrobě. Zprvu se tedy využíval zejména k řezání oceli a dalších kovů – velké využití si tak našel v automobilovém průmyslu.

Každopádně s postupem času se začala technologie vyvíjet, díky čemuž začaly být laserové řezací stroje využívány k řezání i dalších materiálů, včetně skla, keramiky, dřeva či plastů. Kromě automobilového průmyslu se využívá i v elektroprůmyslu, strojírenství či dokonce textilní průmysl.

Při výběru správného stroje vsaďte na ověřenou kvalitu

Pokud potřebujete při výrobě stroj, který vám pomůže s rychlým a efektivním řezáním složitých tvarů či extrémně přesných výřezů, mělo by být pro vás jasnou volbou laserové řezací centrum. Kvalitu vám zajistí například laserový řezací stroj eSmart, za nímž stojí přední výrobce laserových technologií Eagle. Jeho největší výhodou je zejména skladnost, nízké provozní náklady a vysoký výkon.

Pokud máte zájem o řezací lasery a chcete je využít i ve své výrobě, můžete se obrátit na mladou českou společnost Canmet. V její nabídce narazíte mimo jiného i na již zmíněnou značku Eagle, která se v technologiích využívající řezací lasery řadí mezi opravdovou špičku. Očekávat přitom můžete zcela individuální přístup, kdy vám proškolený personál pomůže najít řešení na míru vaší firmě či živnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *