Jaké vozíky pořídit do skladu?

V žádném skladu by neměla chybět manipulační technika. Manipulační technika je zkrátka něco, co práci dost ulehčuje a usnadňuje. Zaměstnanci se díky manipulační technice nemusí bát o to, že si uženou kýlu, když budou těžké palety a balíky přemísťovat z místa na místo. Dříve se vše muselo tahat v rukách, dnes naštěstí lze využít manipulační techniky, která usnadňuje zaměstnancům práci, pokud tedy do n í firma investujte.

Manipulační technika se rozhodně neřadí k těm nejdražším věcem, které firmy koupí. Ať už je však cena jakákoliv, firmy by neměly váhat nad koupí manipulační techniky. Jenom ta urychlí práci ve skladu a značně ji ulehčí, což se projeví na výsledcích i na samotných zaměstnancích.

Otázkou však je, jakou manipulační techniku do svého skladu pořídit. Přece jenom manipulační technika je široký pojem. Nyní se zaměřme na vozíky, které jsou nejčastěji pořizovanou manipulační technikou.

Nízkozdvižné paletové vozíky

Potřebným paletovým vozíkem je rozhodně nízkozdvižný vozík, s nímž se velice snadno manipuluje a který rychle přemístí z místa na místo jakoukoli paletu s jakýmkoli nákladem. O něco kvalitnější zařízení, které zastane více práce, je elektrický nízkozdvižný vozík, s nímž je manipulace ještě snazší a práce ještě jednodušší a lehčí.

Vysokozdvižné paletové vozíky

Do větších skladů, v němž dominují zejména vysoké police, se hodí vysokozdvižné ruční vozíky, které umístí palety do míst, kam běžný člověk či nízkozdvižný vozík nedosáhne. I vysokozdvižné vozíky lze pořídit v elektrické podobě, záleží na každé firmě, do jaké manipulační techniky se rozhodne investovat.

Nůžkové paletové vozíky

K dalším potřebným vozíkům se řadí i nůžkové paletové vozíky, které taktéž ulehčí manipulaci s paletami. Fungují opět krapet jinak než výše zmíněné vozíky, jsou však také nezbytnou a nepostradatelnou manipulační technikou ve skladech.

Jeden myslel na “Jaké vozíky pořídit do skladu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *