Kulečníkové stoly jsou zábavou pro širokou veřejnost

Kulečníkové stoly se postarají o dostatek zábavy nejen ve veřejných místnostech, ale také u vás doma. Jakmile budete uvažovat o výběru kulečníku k vám domů, nejprve se zaměřte na velikost místnosti, kam ho potřebujete umístit.

Vlastní kulečníkový stůl

Mít doma vlastní kulečníkový stůl se vyznačuje jistými výhodami. Především se nemusíte přemisťovat nikam do herny, hospody nebo do společenského klubu, abyste si zahráli, když dostanete chuť. Vlastní kulečník vám uspoří čas také díky tomu, že nemusíte čekat, až se kulečníkový stůl uvolní, protože sem dorazili i jiní zájemci o hraní. Navíc počáteční investice do kulečníku je jedinou – neplatíte poplatky za pronájem stolu na daný čas. Kdykoliv pozvěte přátele a zpestřete si vaše všední dny zajímavou hrou. Propadnout hraní kulečníku na dlouhé hodiny není žádnou těžkou záležitostí, určitě se vám to povede velmi brzy.

Druhy kulečníkových stolů

Kulečníkové stoly mají základní rozdělení na 5 FT, 6 FT, 7 FT a 8 FT. Jedná se o rozdělování pro  poolové stoly, na biliárd. Označují se také jako pětistopové, šestistopové, sedmistopové a osmistopové stoly. Karambolové stoly se dělí podobně.

Pool se řadí mezi nejznámější druhy kulečníku v naší republice. při hře se využívá šestnáct koulí o různých barvách, s průměrem koulí přibližně 5,72 cm. Cílem hry je dostání koulí do děr. Karambol je kulečníkovým stolem bez děr. Během hry se využívají tři až čtyři koule s průměrem asi 6,15 cm. Při hře se dotýkají jednotlivé koule a na počítadle se sčítají „karamboly“. Dalším typem kulečníkového stolu je snooker, který je určen profesionálům a při hře se používá 22 barevných koulí s průměrem 5,24 cm. Při hře se počítají body. Pyramida je kulečníkový stůl, kde se hraje s šestnácti koulemi s průměrem 6,8 cm. Hra pocházející z Ruska se zakládá na počítání bodů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *