Masážní vany a jejich výběr

Zvažujete nákup masážní vany a váháte nad pneumatickým nebo elektronickým ovládáním? Nebo zda pořídit pouze masážní systém s perličkou, hydromasáží, nebo kombinovaný systém, který bude mít oba systémy zároveň? V tom případě čtěte tento článek až do úplného konce a dozvíte se, v čem jsou jednotlivé položky rozdílné a co všechno nabízí.

Proč masážní vana

Masážní vany a jejich funkce mají blahodárný účinek na lidské tělo. Pokud máte bolavá a ztuhlá záda, určitě oceníte zejména hydromasáž. Pro pouhé relaxování v teplé vodě zase oceníte naopak perličku neboli air masáž. Na trhu jsou dostupné masážní systémy, které nabízí hydromasáž a airmasáž současně. Můžete tak jednotlivé funkce střídat, nebo je používat současně.

Barevná voda neboli chromoterapie

Chromoterapie je barevné světlo na boční části vany, které při zapnutí mění jednotlivé odstíny barev a jejich sytost. Barvy jako takové mají velmi příznivé účinky na lidskou psychiku.

Cena a použité komponenty rozhodují

Pokud si chcete pořídit opravdovou kvalitu a aby vám masážní vana vydržela dlouhé roky, určitě nevybírejte toto zboží v hobby marketech. Použité komponenty nejsou kvalitní a po záruce nastávají většinou problémy s funkčností. Po skončení záruky vám pak v marketu nikdo nepomůže s opravou nefunkčního dílu. Naopak u profesionálních prodejců jako jsou koupelnová studia, můžete očekávat kvalitu a pokud je již výrobek po záruce, zajistí vám servisního technika, který vám za poplatek opraví vanu i 3 roky po záruce.

Je pro vás rozhodující cena, ale zároveň požadujete kvalitní výrobek? U kombinovaného systému (hydromasáž + perlička) určitě počítejte s cenou nad 20.000,-. Ty nejkvalitnější vany, které jsou dodávány i do lázeňských zařízení a vydrží vám roky, můžou vyjít až na 100.000,- Kč. Masážní vana za takovou částku nabízí digitální propracované ovládání, přihřev vody s regulací teploty, hladinový snímač, automatickou dezinfekci aj.

Pokud investujete do masážní vany s plnou výbavou, tak už nebudete muset jezdit do lázeňského zařízení, uděláte si totiž profesionální lázně v pohodlí vašeho domova. Vanu ocení i lidé, kteří rádi navštěvují whirpool apod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *