O nepojízdný či havarovaný vůz se postará výkup vraků. Co vše budete k výkupu vozu potřebovat?

Téměř každý řidič se jednou za život setká s tím, že se svým vozem havaruje nebo se vůz opotřebuje na tolik, že je již zcela nepojízdný. I přesto vám může vrak přispět do vašeho rozpočtu, a to prostřednictvím výkupu automobilů. Ve výsledku tak můžete získat i několik tisícovek korun navíc, které vám firma poskytne za vykoupené náhradní díly.

Do výkupu můžete nabídnout vůz nebo pouhý katalyzátor

Pokud vám před domem stojí starý vrak, můžete ho nabídnout do výkupu, kde vám za něj ve většině případů vyplatí i nějakou tu korunu navíc. Prvním krokem je vždy kontaktování firmy, která se zaměřuje na výkup vraků. Při jejím výběru si však dejte pozor, a to zejména na cenu dopravy, která nemusí být vždy zdarma. Výkup následně probíhá velmi rychle, přičemž vše může být hotové do pár hodin.

V pracovní dny se k vám dostaví jeden ze zástupců firmy, který vámi nabízené vozidlo prohlédne a nacení. Pokud vám bude cena vyhovovat, můžete přistoupit k podpisu smlouvy, jejímž prostřednictvím vůz předáte do rukou výkupu. Ten automobil zlikviduje a předávám potvrzení o jeho ekologické likvidaci. Některé firmy mohou nabízet i výkup katalyzátorů, za které můžete také dostat nemalé částky.

Během výkupu si většinou vystačíte s občanským průkazem

Většina výkupů vozů požaduje pouze občanský průkaz, kterým se může prokázat pouze majitel vozidla. Pokud nejste majitelem, bude podkladem pro předání vozu plná moc k likvidaci vozidla. Kromě toho je nutné firmě předat i velký technický průkaz vozidla, bez kterého není možné automobil zlikvidovat. Následně je pouze na vás, zda se rozhodnete registraci vozu zrušit svépomocí, nebo vše necháte na firmě. Zdarma vám registraci zruší například Likvidace Vojkov, která nabízí nejen výkup vozů, ale i zmíněných katalyzátorů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *