Papír ve všech podobách – od toho toaletního až po papírové ručníky

Ještě donedávna nebyl pobyt na toaletě právě příjemný. Aby ne, když se k očišťování mnohdy používaly roztodivné materiály. Mech patřil k těm příjemnějším, později oblíbené staré noviny zase k drsnějším. Není tedy divu, že byl toaletní papír nominován podle jednoho průzkumu mezi 10 nejlepších vynálezů lidstva.

Ovšem výroba toaletního papíru je poměrně drahou záležitostí. Tedy byla by, pokud bychom k ní používali ryzí vstupní surovinu, kterou je čistý bílý papír. To by, vzhledem ke spotřebě ve světě, navíc brzy vyčerpalo naše zdroje. A proto je každý dobrý „toaleťák“ vyroben vždy metodou recyklace. Dokáže tak upotřebit prakticky jakékoliv papírové zbytky, které by jinde využití nenašly..

Recyklovaný neznamená automaticky hrubý

Když se řekne recyklované papírové ručníky, obvykle si vybavíme hrubé zelené nebo šedé utěrky, které se k našim rukám právě šetrně nechovají. A k toaletnímu papíru míváme podobnou asociaci. Ovšem pokud svěříte jeho výrobu odborníkům, ani zdaleka to nemusí být pravda.

I papírová vlákna recyklovaná tím správným způsobem mohou nabídnout vysokou savost, měkkost a všechny další žádané vlastnosti. A totéž platí i o papírových ručnících, u nichž je savost snad ještě důležitější. Jsou-li dobré, postačí k důkladnému osušení obou rukou jen jeden jediný. Na kvalitě se tedy rozhodně šetřit nevyplácí. To nám věřte.

Na své si přijdou malé domácnosti i velké firmy

A jak poznat odborníky v tomto segmentu? Vsaďte zejména na širokou nabídku. Pokud nabízejí široký sortiment jak pro firmy, tak i pro koncové spotřebitele, pak máte vyhráno. Jestliže naopak výrobce poskytuje například jen průmyslové role bez dalšího přidruženého sortimentu, svědčí to o tom, že je v oboru poměrně nový a nemůže ještě nabídnout potřebné know-how a zkušenosti.

To se vám však na Qualitop.cz zaručeně stát nemůže. Tihle čeští odborníci to s recyklovaným papírem všeho druhu opravdu umí. Nabídnou vám pestrý sortiment, různé barvy i zajímavé ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *