Parkovací věže: řešení nedostatku parkovacích míst ve městech

Nedostatek parkovacích míst je problém, se kterým se potýkají mnohá města po celém světě. V posledních letech se stále častěji používají jako řešení tohoto problému parkovací věže. Jde o vertikální rotační parkovací systémy, jež umožňují efektivní využití prostoru.

Ty nejlepší parkovací věže alias parking tower totiž zabírají pouze plochu dvou běžných parkovacích míst. To znamená, že se do nich vejde mnohem více aut, než do běžného parkovacího místa na zemi. Parkovací věže jsou také velmi spolehlivé a bezpečné. Stač se jen poohlédnout po těch, jež vyrábí skuteční specialisté.

Jak celý systém funguje

Zařízení je poháněno elektrickým motorem a řetězovým systémem s možností hydraulického nebo ručního stažení všech vozů v případě výpadku elektrického proudu. Věže jsou kontrolovány a jištěny ovládacím PLC systémem s přístupovou kartou, bezpečnostním kódem, personální APP v telefonu či rozpoznáním RZ vozidla.

Další výhodou parkovacích věží je jejich jednoduchá obsluha. Jsou tak perfektním řešením pro nemocnice, hotely, nákupní střediska, veřejné instituce nebo firemní parkoviště.

Kam se hodí parkovací věže

Dobře provedené parkovací věže se dají využít v mnoha různých prostředích. Každá spolehlivá firma vám na požádání zpracuje kvalitní 3D vizualizaci zasazení parkovací věže přímo do vašeho prostředí. Jsou vhodné nejen pro placené rezidentní parkování, ale také pro velké veřejné parkoviště s velkým počtem aut.

Pokud se potýkáte s nedostatkem parkovacích míst ve vašem městě, parkovací věže mohou být skvělým řešením tohoto problému – nabízí mnohem více prostoru, než klasická výstavba parkoviště  (přepočítáno na stejnou použitou plochu), navíc jsou spolehlivé a bezpečné. Nabídku u specialistů působících v ČR si můžete prohlédnout například na stránkách Cartower.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *