Hokejové vybavení je klíčovým faktorem při hraní ledního hokeje

Bez správného vybavení se vám může snadno stát, že nebudete schopni dosáhnout svých cílů a úspěch vám bude unikat. A nezáleží na tom, v jaké věkové kategorii hrajete, nebo zda začínáte s tímto sportem poprvé.

Když máte doma malé dítě, které se pro hokej nadchlo, pravděpodobně se ptáte, kolik všechno bude stát. Je důležité si uvědomit, že není nutné pořizovat hned na začátku hokejové vybavení za desítky tisíc korun. Naopak – existují totiž i kvalitní standardy, odpovídající hobby úrovni tohoto sportu.

Brusle jsou nezbytným základem

Jedním z nejdůležitějších prvků hráče ledního hokeje jsou hokejové brusle. Jde o vybavení, které bude doslova alfou i omegou vaší hry. Pokud nejsou kvalitní, pak vám nepomůže ani luxusně vyvážená hokejka či maximálně odlehčené chrániče. U dětí je doporučeno, aby se na led poprvé postavily už v pěti letech – většinou zvládnou základní dovednosti během několika týdnů, ale složitější obraty jim mohou trvat i rok. Proto je důležité vybavit je těmi správnými ledními bruslemi. A to platí i pro dospělé hráče.

Pozor na správný výběr

Pokud se do hokejového světa chystáte poprvé, je důležité si uvědomit, že neexistuje žádná univerzální velikost bruslí pro všechny. Každý hráč má jinou velikost nohy a jiné požadavky na brusle. Pokud si vyberete špatné brusle, může to způsobit zranění a dokonce i negativně ovlivnit vaše výkony. Proto je důležité investovat do těch kvalitních, vyrobených z odlehčených kompozitních materiálů, dbajících o to, aby se noha příliš rychle neunavila.

Dalším důležitým faktorem při výběru hokejového vybavení je správná velikost a váha hokejky. Hokejka musí být vyvážená, aby se dobře držela a byla snadno ovladatelná. Nezapomeňte k ní přikoupit  i další vhodné součásti výbavy, například hokejové chrániče ramen apod. Vše potřebné můžete nakoupit u specialistů na Filiphockey.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *