Práškové barvy – za odlupování může zpravidla nekvalitní nanášení

Zabýváte se povrchovou úpravou? Pak určitě tušíte, na jak velké obtíže vám může „zadělat” odlupující se barva. Ihned po nástřiku se vada při prohlídce pouhým okem neprojeví. Reklamuje ji zpravidla až zákazník, což rozhodně neprospívá image vaší firmy.

Mluvíme o nekvalitě, ovšem v žádném případě není vhodné jako první ukazovat na barvu. Vždyť většina z těch, které jsou u nás k dostání, musí splňovat celou řadu norem a testů jakosti. Mnohem častější je chybovost v oblasti předúpravy barvených materiálů.

Dbejte na přilnavost i prevenci

Nesmíme zapomínat na to, že dobrá příprava povrchu má na dobrou přilnavost práškové barvy neopomenutelný vliv. Snadno lze vhodným prostředkem zvýšit spolupráci mezi nanášenou barvou a podkladem. Ovšem stejně důležitá je i prevence koroze, případně potlačení již probíhajícího procesu (kterému se v některých případech úplně vyhnout nelze).

Existuje mnoho zařízení pro povrchové úpravy. Velmi oblíbené jsou například fosfátovací lázně. Směs kyselin, solí a inhibitorů dokáže tzv. aktivovat povrchy kovů, což přispěje k minimalizaci nechtěného odlupování.

A je nutné rovněž dbát jak na čistotu upravovaného materiálu, tak i hygienu v celém provozu. I drobná odchylka od optimálního stavu může způsobit katastrofu.

Prášková barva potřebuje i kvalitní vytvrzení

A na co ještě nezapomínat? Zejména na to, že vaše barvy tvoří hlavně pryskyřice, u níž je nezbytně nutné to správné vytvrzení. Nedojde-li k němu, budete se potýkat se změnou jejích vlastností a obávané odlupování bude takřka jistotou.

A jak získat jistotu, že ve všech bodech aplikace práškových barev postupujete správně? Zamiřte ke specialistům na Ekol.cz. Kromě poradenství nabízí také pestré příslušenství pro všechny typy provozů – mimo jiné i žádané keramické membrány. Díky pestrému výběru a spolupráci se špičkovými českými i zahraničními dodavateli tu dozajista najdete vše, co potřebujete.

Jeden myslel na “Práškové barvy – za odlupování může zpravidla nekvalitní nanášení

  • 12.7.2020 (16:52)
    Trvalý odkaz

    Teda teda. Takové problémy bych opravdu nechtěla mít! Po přestěhování se z jádrového bytu na sídlišti v Řeporyjích, jsme si dali za cíl, nenapálit se a pořídit si kvalitní zedníky na první dobrou. Po dlouhém přebírání jsme navíc dostali tip na vynikající výrobce 3D postaviček – jsou jimi https://sharplayers.cz/3d-modelovani-a-produktovy-design/ SHARPLAYERS. Profíci se srdcem na správném místě. Náš syn je z výsledných figurek nadšený.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *