Kvalitní průmyslové armatury a jak je vybrat

Pokud zabrousíte do katalogů specializovaných firem, pak zcela jistě zjistíte, že jde o opravu rozsáhlý sortiment, zahrnující velké množství možností. Lze je využít třeba pro provoz transportního systému, podzemního potrubí nebo filtrace.

A podle jakých kritérií vybírat? O tom, jaké finální technické řešení budou průmyslové armatury mít, rozhoduje zejména jejich koncové použití a podmínky, jež dominují zamýšlenému místu instalace. Rozhodně tedy nedoporučujeme vybírat jen podle materiálu nebo designu. V potaz je totiž nutné vzít kompletní soubor požadovaných vlastností.

Dokonalost v každém detailu

Pokud nechcete řešit neustálé nutné opravy a úpravy, pak vždy hledejte kvalitního poskytovatele armatur, který dbá na perfektní provedení i té sebemenší drobnosti. Nezáleží na tom, zda jde o tlakový ventil, šoupátko či kupříkladu průmyslové klapky. Každá jednotlivá součástka musí zamýšlenému použití vyhovovat na jedničku.

Řiďte se proto hodnotami, které vám prozradí maximální možný diferenční tlak nebo ničím neomezené použití i s plným jmenovitým tlakem PN. A zapomínat nesmíte ani na možnost chybné obsluhy, protože chyby se zkrátka stávají a stávat budou. V žádném z těchto případů však nesmí použitá armatura prasknout.

Vnější vlivy i jednoduchá instalace

A co si ještě pohlídat? Určitě perfektní těsnost všech spojů, pečlivě prozkoušenou vyškolenou obsluhou ještě před uvedením armatury do provozu. Nejslabším bodem jsou v tomto ohledu vnější ucpávky a připojení.

Ptejte se také na odolnost celého systému vůči vnějším vlivům (působení větru, vznik koroze apod.). Ty nejlepší výrobky vydrží bez jakékoliv nutné obnovy i celá desetiletí. Stačí pouze dbát na prověřený a pečlivě propracovaný konstrukční design, připravený na vše – od lidského selhání až po nepříznivé vnější vlivy. Jen on vás dokáže ochránit před vznikem řady škod, jež by mohly značně ohrozit váš provoz.

Chtějte bohaté možnosti výběru

A kde se po kompletní armatuře nebo „jen“ její součásti podívat? Zapátrejte v on-line katalozích, v nichž snadno najdete vše potřebné. Doporučujeme například firmu Jurik.cz. Tady vám totiž v případě potřeby ochotně poradí i přes e-mail či telefon.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *