Umíte si vybrat ten správný svěrák?

CNC obrábění, ale i domácí dílna… Také přemýšlíte o tom, že by se vám mohl hodit spolehlivý svěrák? Máme pro vás hned několik šikovných tipů, s nimiž zaručeně nešlápnete vedle.

Moderní strojní svěráky jsou k dostání ve velkém množství variací a provedení. Nebojte se proto nechat si poradit od odborníků. My vám dnes přinášíme alespoň základní rozdělení, od něhož se můžete tzv. odpíchnout.

Když potřebujete pořádně zabrat

Hledáte přesný strojní svěrák pro doopravdy detailní a přesné CNC obrábění? Chtějte v každém případě ten s velkou upínací silou a snadnou obsluhou. K dostání je:

  • strojní svěrák s hydraulickým posilovačem,
  • strojní svěrák s mechanickým posilovačem.

Velmi oblíbené jsou například modulární svěráky – nabízí totiž výjimečnou přesnost. Naopak pro rychlou a kvalitní sériovou výrobu se hodí spíše svěráky s vícenásobným upínáním, případně ještě o něco lepší pneumatické svěráky. Ve hře je opět vysoká přesnost, kombinovaná ovšem se snadnou ovladatelností i manipulovatelností.

A po čem se ještě poohlédnout? Můžeme doporučit i samostředící svěráky, využívané zejména pro obrábění na 4 a 5 ose CNC stroje. Specializované zařízení je totiž vždy lepší, než nějaký univerzální kousek.

A nesmíme zapomenout ani na sklopno-otočné svěráky, jež se velmi osvědčují při natáčení a naklápění. Pro EDM obrábění pak chtějte výhradně nerezové typy a nezapomeňte ani na ty příruční, jež se hodí do dílny i pro drobné práce.

Víc, než jedno využití

A na co je dobrý třeba takový brusičský svěrák? Známá je zejména jejich vysoká přesnost s hodnotou ±0,005 / 100mm. Nejenom, že s ním tedy skvěle obrousíte obrobek, ale také je můžete použít jak další kontrolní prvek při finálním měření.

A aby vám svěráky dlouho vydržely, chtějte výhradně ty, jejichž tělo je kalené a broušené. Seženete je třeba u specialistů na stránkách Shop.strojnisveraky.cz. A to vždy za výhodné ceny a s rychlým doručením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *