Výhody práškového lakování v kostce

Pátráte po firmě, která se postará o kompletní lakování vašich výrobků, a to včetně tolik potřebné kvalitní předúpravy? Hledejte takovou, jež používá vysoce kvalitní práškové barvy, kombinované s moderními technologiemi.

A proč vsadit právě na práškové lakování alias komaxit? Jde vlastně o nanášení práškových plastů v mnoha barvách – a to za pomoci chemické předúpravy nebo mnohem známějšího tryskání. Ideální kombinaci v tomto případě představuje použití ručního stříkacího boxu společně s moderní vypalovací pecí.

A co vám toto prověřené spojení nabídne?

Každá profesionálně vedená prášková lakovna za své výrobky ručí. V případě práškového lakování pak garantuje:

  • velmi rychlé zatvrdnutí,
  • přívětivou cenu,
  • dlouhou životnost,
  • množství barevných odstínů pro vaši maximální spokojenost.

Věděli jste, že: lakování na žárový zinek (tzv. DUPLEX) se může chlubit vysokou životností, a to až v rámci 30 let?

Co všechno je k mání

Samozřejmě si můžete zvolit mezi barvami interiérovými a exteriérovými s jemnými i hrubými strukturami. Vybírat lze z klasického barevného vzorníku, ale také je možné vsadit na pololesk, lesk, polomat a mat, případně i na patinu, metalické práškové barvy, kladívkové barvy apod. Velmi vyhledávané je v tomto ohledu například lakování ALU disků.

V rámci předúpravy se pak ptejte po té mechanické. Ta bez potíží zajistí odmaštění jednotlivých dílů i odstranění starých nátěrů, koroze, okují apod.). Požadovaná jakost je pak zajištěna pestrou škálou abraziva, od ostrohranné drti až třeba po korund nebo balotinu.

A pozor si dejte i na rozměry výrobků, které chcete nechat lakovat. Ne všechny provozy u nás disponují dostatečně velkými lakovacími boxy nebo pecí. V případě nestandardních rozměrů vašeho výrobku se proto na vše přeptejte předem. Ušetříte si tak čas i i zbytečnou cestu.

A kde se po moderním práškovém lakování poptat? Vyzkoušejte to u specialistů na stránkách Colorsteel.cz. Vybírat můžete z barev mnoha osvědčených dodavatelů, například AXALTA, IGP, AKZO NOBEL, JOTUN, DYNAMIC COLOR apod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *