Pravdivost horoskopů: Opravdu se nám snaží vesmír prozradit naši budoucnost, nebo se jedná pouze o podvod?

Naše historie potvrzuje, že lidé odjakživa věří v nějakou vyšší moc. V něco či někoho, kdo řídí jejich životy, nebo má alespoň sílu je ovlivnit. Právě proto začala růst obliba různých rituálů či procesů, které nás mají k těmto entitám přiblížit. Jedním z nich jsou i horoskopy, které jsou populární dodnes. Můžeme jim ale opravdu věřit, nebo se jedná jen o podvod?

Jak fungují horoskopy?

Astrologii se věnovali naši předkové již před tisíci let. Postupem času si však vysloužila špatnou pověst a většina lidí ji považuje spolu s horoskopy za pouhý podvod. Tuto myšlenku přiživily především časopisy a jiná média, která každý den publikují horoskopy pro dvanáct známých znamení.

Bohužel většině lidí postupem času začalo docházet, že není možné, aby jeden horoskop mohl být univerzální a předvídat budoucnost všem najednou. Pravdivost horoskopů se tak odvíjí především od toho, zda věříte, že s vámi nějaká síla komunikuje, nebo se vám jenom snaží dát znamení. Mnohem důvěryhodnější jsou individuální horoskopy, které si můžete nechat vyrobit na míru od profesionálů.

Proč byste se měli zajímat o svůj ascendent?

Nejdůležitějším prvkem horoskopu je takzvaný ascendent, který představuje bod na ekliptice umístěný v okamžik vašeho narození na východní horizont, tedy tam, kde vychází slunce. Ve své podstatě určuje to, jak se jevíme osobám kolem nás, a tudíž i jací ve skutečnosti jsme.

Výpočet ascendentu se odvíjí především od toho, v jakou hodinu jste se narodili. Na tento údaj mají vliv i další aspekty, jako je místo narození či postavení planet v danou dobu. Samotný výpočet tak může být i pořádně složitý a pokud chcete přesný výsledek, budete se muset obrátit na zkušeného astrologa. Opakem je descendent, který ztělesňuje osoby, které k sobě přitahujeme a také skryté věci v nás, které se zatím neprojevily.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *