Zlaté mléko: Jak se vyrábí a proč byste ho měli začít pravidelně pít?

Trápí vás únava, nespavost nebo jen chcete zhubnout pár přebytečných kil? Nejen s tím vám může pomoci tradiční indický nápoj nazývaný zlaté mléko. Jeho blahodárné účinky jsou známy již stovky let, během kterých se zlaté mléko dostalo do všech koutů světa jako zázračný lék na většinu neduhů.

Co je to zlaté mléko?

Pokud hledáte opravdový elixír života, lze s lehkou nadsázkou říct, že je jím zlaté mléko. To má své kořeny již ve starověké Indii, kde se jeho účinkům těšili po staletí. Jeho složení je však velmi jednoduché. Jedná se totiž o směs koření, a to konkrétně kurkumy, zázvoru, černého pepře a skořice. Právě kvůli zmíněné kurkumě se tomuto nápoji začalo přezdívat také kurkuma latte.

Jaké má zlaté mléko účinky?

Zlaté mléko funguje trochu jako univerzální lék na většinu neduhů, ale i jako prevence proti vážným onemocněním. Je totiž bohatým zdrojem antioxidantů, proteinů, hořčíku, sodíku a vápníku. Jeho pravidelnou konzumací můžete znatelně posílit svoji imunitu a obranyschopnost.

Pití zlatého mléka pomáhá:

  • léčit a snižovat záněty
  • k lepšímu spánku
  • předcházet srdečním onemocněním
  • snižovat tlak a hladinu cukru v krvi
  • ke zlepšení stavu kostí
  • k psychické rovnováze

Pozitivní účinky má zlaté mléko i na hubnutí, kdy zmírňuje pocit hladu, díky čemuž už nebudete mít tendenci se přejídat. Zároveň napomáhá k nastartování metabolismu, což vede i k rychlejšímu spalování tuků a výměně látek uvnitř těla.

Jak na jeho přípravu?

Recept na zlaté mléko je opravdu jednoduchý a jeho příprava vám zabere maximálně pár minut. Zmíněnou směs koření si buď můžete namíchat sami, nebo ji koupit již smíchanou. Osobně doporučujeme koupi již hotové směsi, ve které jsou dodrženy všechny postupy přesně podle tradiční ajurvédské receptury.

Takto připravenou směs můžete pít samostatně, nebo si ji přidat do svých oblíbených pokrmů včetně smoothie či ovesné kaše. Pro přípravu nápoje budete potřebovat pouze 250 ml horkého mléka a lžičku směsi, kterou v něm rozmícháte. Hotový nápoj můžete pít jedenkrát denně, a to jak ráno, tak i večer.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *