Trápí vás lámání vlasů? Máme pro vás zaručené tipy, jak mu předcházet

Noční můrou většiny žen je nepochybně lámání vlasů, které na první pohled nepůsobí zrovna nejlépe. Nemusíte ale zoufat. Existují totiž způsoby, jak můžete své polámané vlasy uzdravit a navrátit jim zdravý vzhled.

Co způsobuje lámání vlasů?

Lámání vlasů může mít hned několik příčin. Mezi ty nejčastější se řadí nedostatek vitamínu a špatná péče. Vliv na kvalitu vlasů může mít i náš životní styl, který se může odrazit nejen na našem zdraví, ale i vzhledu. Příčinou tak může být i přebytečný stres, nevyvážená strava nebo zlozvyky jako je například kouření.

Dopřejte svým vlasům odpočinek a péči

Vlasy jsou každý den vystavovány vlivům, které je mohou oslabit, nebo i nenávratně poškodit. Za většinou z faktorů, které ovlivňují stavbu vlasových vláken, však stojíme především my. Vlasům totiž neprospívá například fénování, kulmování nebo jejich žehlení.

Pokud se ani bez jednoho ze zmíněných neobejdete, zkuste je alespoň omezit. V případě fénování používejte namísto teplého vzduchu studený. Vlasy byste ale měli chránit i před sluncem, které jim na kvalitě moc nepřidá. Za tímto účelem můžete využít různé ochranné spreje či speciální výživné masky.

Nezapomeňte svým vlasům dodat potřebné vitamíny

Jak již bylo řečeno, nejčastější příčinou lámání vlasů je nedostatek vitamínů. Za nejdůležitější vitamín na vlasy je zpravidla považován biotin, který napomáhá k udržení jejích normálního stavu a podporuje i jejich růst. Ideální je jeho kombinace s minerály, jako je selen a zinek, které dokážou značně posílit vlasová vlákna a dodat jim opět zdravý vzhled.

Jelikož málokdo má čas na to polykat denně desítky pilulek, je lepší pořídit si komplexní vitamíny na vlasy, u kterých vám stačí užívat pouze jednu tabletu denně. Jedním z takových je i přípravek od značky Bloom Hair. V jeho složení můžete, kromě již zmíněných vitamínů a minerálů, najít i vitamín A, C, D, E, magnézium či kyselinu listovou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *